Liberec zajistí nestabilní skalní masiv nedaleko centra

Liberec zajistí nestabilní skalní masiv u Chrastavské ulice nedaleko centra, zaplatí za to přes 900 000 korun. Náměstek primátora Jiří Janďourek  uvedl, že svah zajistí z preventivních důvodů na základě upozornění místních obyvatel.

"Lidé si stěžovali, že ten skalní masiv je v nějakém pohybu, tak z hlediska bezpečnosti jsme se rozhodli, že ho budeme částečně sanovat tak, aby byl v pořádku. Je to předběžná opatrnost," dodal náměstek. Firmu, která sanaci provede, už město vybralo. Práce začnou zřejmě v červnu a skončit by měly do konce letních prázdnin.

Nestabilní skály působí problémy i v dalších částech Liberce. Naposledy město loni zajišťovalo skalní bloky pod obytným komplexem v Rumjancevově ulici, za což zaplatilo zhruba čtyři miliony korun. Opakovaně radnice v minulých letech zabezpečovala i skalní masiv v blízkosti domů v ulici Dr. Milady Horákové. Před několika lety muselo město sanovat také skalní blok, který se tyčí vedle hlavní tribuny na fotbalovém stadionu prvoligového Liberce. Po sanaci je také skalní masiv u frekventované třídy Svobody nebo skála v ulici Na Zátoči u sídliště Broumovská.

/ev/

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down