01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Liberecký kraj má přehled o svých brownfields

Liberecký kraj společně s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest od dubna roku 2006 do letošního ledna zmapovaly a specifikovaly 364 brownfields. Nejvíce brownfields se nachází na Frýdlantsku. Výsledkem této práce je Vyhledávací studie pro lokalizaci brownfields na území Libereckého...

Liberecký kraj společně s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest od dubna roku 2006 do letošního ledna zmapovaly a specifikovaly 364 brownfields. Nejvíce brownfields se nachází na Frýdlantsku. Výsledkem této práce je Vyhledávací studie pro lokalizaci brownfields na území Libereckého kraje.

"Brownfields je pozemek nebo objekt, který se nachází na momentálně nebo dříve zastavěném území, je zanedbaný nebo i kontaminovaný. Je to nemovitost, kterou nelze efektivně využívat, aniž by byla regenerována," konstatoval RNDr. Vít Příkaský, člen rady Libereckého kraje pověřený vedením resortu hospodářského a regionálního rozvoje.

Při přípravě studie bylo nejsložitější právě přesně definovat pojem brownfields.

"O to by se měly pokusit řídící orgány odpovědné za programy podporující revitalizaci brownfields z evropských zdrojů. V praxi je totiž v některých případech obtížné posoudit, zda lokalita již spadá do kategorie brownfields, či nikoliv."

Výstupem závěrečné fáze studie bude deset projektů obsahujících návrh stavebně-technického, urbanistického a architektonického řešení a časový plán jeho realizace. Takto vypracované "pilotní studie" poslouží jako podklad pro investory, jejichž podnikatelským záměrem je danou lokalitu revitalizovat.

"Dostatek zajímavých ploch je jednou z podmínek, abychom region mohli investorům nabízet. Navíc obnova brownfields má velkou podporu i v dotačních titulech pro programovací období 2007 až 2013. Na základě záměru podnikatele lze získat prostředky například z regionálního operačního programu NUTS 2 Severovýchod nebo operačního programu Podnikání a inovace," uzavřel radní RNDr. Vít Příkaský.

/sk/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down