Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Liblín získá novou dominantu

Nové ubytování pro důstojný život obyvatel Domova sociálních služeb (DSS) v Liblíně je nezbytné. Jeho nynější kapacita totiž už nestačí. S tímto názorem souhlasila většina účastníků veřejné prezentace stavby Nového pavilonu DSS Liblín, která se konala přímo v této obci na Rokycansku s necelými...

Nové ubytování pro důstojný život obyvatel Domova sociálních služeb (DSS) v Liblíně je nezbytné. Jeho nynější kapacita totiž už nestačí. S tímto názorem souhlasila většina účastníků veřejné prezentace stavby Nového pavilonu DSS Liblín, která se konala přímo v této obci na Rokycansku s necelými třemi stovkami obyvatel. DSS Liblín poskytuje služby seniorům a dalším klientům z řad osob s tělesným či mentálním postižením. Nový pavilon nahradí již nevyhovující finské domky, v nichž je zatím ubytována část klientů.


Stavbu nového pavilonu podpořilo také zastupitelstvo Liblína. Pokud by se nepostavil, klienti by se museli rozmístit do jiných zařízení a místní lidé by přišli o práci. Výstavba objektu si vyžádá náklady zhruba 50 mil. Kč, přičemž je zcela uhradí zřizovatel domova – Plzeňský kraj.

Hned za pozdně barokním, klasicistně přestavěným zámkem, v němž sídlí DSS, vyroste moderní dvoupodlažní objekt (viz obrázek) pro 34 klientů s mentálním postižením. Památkáři už dali k jeho stavbě souhlas. V přízemí pavilonu budou terapeutické dílny – keramická a dřevozpracující, cvičná kuchyňka, kreslírna, relaxační místnost a muzikoterapie.

VIZUALIZACE: ARCHIV KRAJSKÉHO ÚŘADU

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *