Autor
Kategorie:
Různé

»Losovačky« už u projektů s podporou EU neobstojí

Vzhledem k častým dotazům na projekty financované z fondů Evropské unie Ministerstvo financí v závěru března uvedlo, že již v minulosti přijalo opatření proti omezování počtu uchazečů ve veřejných zakázkách formou losování (tzv. losovačky). »Na základě poznatků z vyšetřování Policie ČR jsme...

Vzhledem k častým dotazům na projekty financované z fondů Evropské unie Ministerstvo financí v závěru března uvedlo, že již v minulosti přijalo opatření proti omezování počtu uchazečů ve veřejných zakázkách formou losování (tzv. losovačky).

»Na základě poznatků z vyšetřování Policie ČR jsme rozeslali v listopadu minulého roku řídicím orgánům operačních programů dopis, ve kterém jsme požadovali zastavení „losovaček,« připomněl ministr financí Miroslav Kalousek. Do stanoveného termínu (1. 1. 2012) tento požadavek splnila naprostá většina řídicích orgánů. Od této doby už Ministerstvo financí necertifikuje žádné výdaje, které by případně vznikly na základě letos zahájeného výběru uchazečů o veřejnou zakázku formou losování.

»Nad rámec tohoto opatření jsme svými zásahy dosáhli zrušení losování u konkrétních veřejných zakázek v souhrnné hodnotě přibližně 2,5 mld. Kč, včetně médii často zmiňované zakázky Kanalizace a voda Křivoklátsko,« dodal šéf rezortu financí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *