Lov největších absurdit, jimž musí čelit radnice, byl zahájen

Ačkoliv nový projekt starosty Kolína Víta Rakušana, člena dolní parlamentní komory, byl odstartován včera, tedy 1. dubna, nejde o žádný aprílový žert. Projekt s příznačným názvem Absurdity si klade za cíl mapovat největší problémy, s nimiž se ve své každodenní praxi musí zbytečně potýkat úřady obcí a měst.

Datum 1. dubna bylo pro start projektu zvoleno symbolicky. Hnutí Starostové a nezávislí chtějí pomocí projektu prověřit každý podnět, přičemž konečným cílem je změna legislativy tak, aby úřady lidi zbytečně neobtěžovaly, ale zároveň aby samy nebyly zatěžovány nadbytečnou administrativou.
Chceme lidem pomoci řešit jejich každodenní problémy. Dejte nám, prosím vědět, co vám přijde absurdní ve správě našeho státu, ve vašich městech a obcích. Těch absurdit je opravdu hodně, my chceme pomoci s jejich řešením,“ řekl autor myšlenky Vít Rakušan.
Podněty budou moci lidé vhodit do připravených beden na vybraných úřadech, posílat je však bude možné i elektronicky, a to na e-mailovou adresu absurdity@stan.cz. Kontaktní formulář je rovněž k nalezení na webových stránkách www.vitrakusan.cz.
Podněty mají napomoci tvorbě takových zákonů, které podpoří elektronizaci státní správy, celkově ji zeštíhlí a zrychlí.
Projekt je zatím pilotní, začneme v deseti vybraných obcích. Rádi bychom je však rozšířili do co nejvíce měst a obcí v České republice,“ dodal Vít Rakušan.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down