Má radnice ke spolupráci občany vyzývat? Nikoliv má, ale musí!

"Občas si myslím, že s občanskou participací už musím lézt občanům na nervy," sdělila časopisu Moderní obec starostka Mnichovic
Petra Pecková. Jako aktivní účastnici konference Dobrá radnice, která se uskutečnila minulý měsíc na pražském magistrátu, jsme ji požádali, aby čtenářům časopisu uvedla své zkušenosti se zapojováním veřejnosti do dění v tomto městečku poblíž Prahy.

"Vyzývám je ke spolupráci neustále. Vyzývala jsem je k zapojení do veřejného života a rozhodování jako místostarostka, občanská participace byla jedním ze zásadních bodů mého volebního programu, a vyzývám je i dnes, jako starostka. S týmem podobně smýšlejících zastupitelů k tomu mám mnohem větší možnosti. Podle nás je totiž spolupráce s občany normální.

Věřím, že brzy přijde doba, kdy nespolupracující vedení radnice nebude mít šanci. A spolupracovat jen před volbami? Bláhové!  Lidé nejsou hloupí a na zneužívání sebe sama jsou velmi citliví," konstatovala Petra Pecková.

Jak občanská participace funguje v Mnichovicích v okrese Praha-východ, si více přečtěte v březnovém vydání Moderní obce, které se bude ke čtenářům expedovat už příští týden.*

Na snímku: Náměstí v Mnichovicích někdy umí i zajímavě překvapit. Foto: archiv města.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down