Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Města a obce objevují výhody nákupu komunální techniky na splátky

Ze zkušeností společnosti Phoenix-Zeppelin, oficiálního importéra stavebních a komunálních strojů Caterpillar, vyplývá, že podíl nebankovních finančních produktů (např. finančního leasingu, operativního pronájmu, úvěru apod.) při financování nákupu strojů pro municipální sféru trvale roste....

Ze zkušeností společnosti Phoenix-Zeppelin, oficiálního importéra stavebních a komunálních strojů Caterpillar, vyplývá, že podíl nebankovních finančních produktů (např. finančního leasingu, operativního pronájmu, úvěru apod.) při financování nákupu strojů pro municipální sféru trvale roste.

MOŽNOSTI FINANCOVÁNÍ ZÁKAZNÍKŮM »ŠITÉ NA MÍRU«

Přitažlivost těchto produktů pro města a obce i jimi zakládané společnosti či zřizované příspěvkové organizace se úměrně zvyšuje s rozšiřující se nabídkou financování ze strany dealerských společností, které tak reagují na aktuální situaci na trhu. Firmy se silným zázemím, s výhradním zastoupením pro značku/produkt, zpravidla spolupracují s osvědčeným poskytovatelem finančních produktů, a mohou tak svým zákazníkům garantovat rychlý a hladký průběh celé transakce.

Výhody produktů, jako je finanční leasing nebo operativní pronájem, jsou dobře známé. Náklady na pořízení strojů touto formou jsou rozložené v čase a nezatěžují nadměrně cash-flow organizace. Při správném nastavení doby splácení navíc splátky odpovídají daňovým odpisům a díky fixním splátkám či možnosti zahrnout do splátek i náklady spojené se servisem stroje mohou organizace lépe naplánovat své náklady. Jak potvrzuje oblastní manažer Jiří Nágl ze společnosti Caterpillar Financial Services ČR, argumentem může být v případě financování i výhodné pojištění: »Při nákupu stroje Cat« od Phoenix-Zeppelin umíme zákazníkovi podle typu stroje připravit pojistný balíček, který pokrývá všechny možné typy rizik, takže zákazníkovi odpadají starosti s neplánovanými vícenáklady.«

Procedura při vyřízení splátkového prodeje se navíc v posledních letech podstatně zjednodušila. Ke schválení úvěru/leasingu postačí předložit běžné dokumenty, jako je výpis z obchodního rejstříku či doklad o hospodaření v posledních dvou letech.

OPERATIVNÍ PRONÁJMY JSOU PRO MUNICIPALITY STÁLE ZAJÍMAVĚJŠÍ

Podle odhadů Phoenix-Zeppelin a Caterpillar Financial Services ČR lze v budoucnu očekávat nárůst poptávek od měst a obcí po operativních pronájmech strojů. »Z hlediska správy strojového parku jde o nejpohodlnější způsob vlastnictví stroje. Stroj, evidovaný v našem majetku, je městům nebo jejich firmám po určitou dobu zapůjčen, je pravidelně servisován v autorizovaných dílnách a po uplynutí doby nájmu je jim za výhodných podmínek nabídnut stroj nový,« říká Jiří Nágl.

AKTUÁLNÍ AKČNÍ NABÍDKY SE VYPLATÍ SLEDOVAT

Městské nebo obecní firmy podnikající v oborech, jako je např. odpadové hospodářství, zpravidla spravují rozmanité portfolio různých stojů. Může být výhodou, disponuje-li dodavatel širší nabídkou strojů a zařízení, které může zákazníkovi nabídnout v komplexním balíčku. V případě Phoenix-Zeppelin je možné některý ze způsobů financování uplatnit na celé produktové portfolio, včetně bazarových strojů. Kromě komunální, stavební a zemědělské techniky Cat« to jsou třeba generátory a elektrocentrály stejné značky nebo pracovní a vysokozdvižné plošiny různých značek.

Zvažuje-li zájemce pořídit si mechanizaci na splátky, vyplatí se mu sledovat aktuální akční nabídky dodavatele. »Během jednoho roku spouštíme běžně tři i více časově omezených kampaní, které se vztahují na nákup určité kategorie strojů. V rámci těchto akčních nabídek mohou i města a obce dosáhnout na zajímavé parametry financování, například na 0% navýšení,« uzavírá Jiří Nágl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *