Autor
Kategorie:
Různé

Města, kraje a stát za lepší využívání sítí

V polovině minulého měsíce podepsalo Ministerstvo vnitra se zástupci krajů a měst Memorandum o podpoře výstavby, rozvoje a využívání telekomunikačních datových sítí veřejné správy. Spolupráci svými podpisy stvrdili ministr vnitra v demisi Martin Pecina, jihomoravský hejtman a předseda Asociace...

V polovině minulého měsíce podepsalo Ministerstvo vnitra se zástupci krajů a měst Memorandum o podpoře výstavby, rozvoje a využívání telekomunikačních datových sítí veřejné správy. Spolupráci svými podpisy stvrdili ministr vnitra v demisi Martin Pecina, jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek a kladenský primátor a předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek.

Memorandum má přispět k úspěšné realizaci projektu Zajištění infrastruktury pro operační střediska základních složek Integrovaného záchranného systému, který spolufinancovala EU prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Jak komentoval Martin Pecina: »Jde o důležitý dokument už vzhledem k tomu, že díky němu poskytnou vlastníci metropolitních sítí Ministerstvu vnitra zdarma vlastní kapacity. Tím se sníží finanční nároky na realizaci infrastruktury pro operační střediska základních složek Integrovaného záchranného systému.« Rovněž by se mělo zamezit vzniku duplicitních systémů a zajistit účinné využívání komunikačních sítí.

Díky memorandu dojde podle informací z MV k zajištění společného koordinovaného postupu při výstavbě, užívání, inovaci a dalším rozvoji státních, krajských či lokálních komunikačních sítí.

Všechny tři strany se v memorandu také dohodly na společném postupu při vytvoření registru sítí veřejné správy. Prostřednictvím tohoto nástroje pro sdílení dat o sítích by veřejná správa mohla ušetřit provozní náklady, ať už vzájemným příspěvkem, nebo samotným propojením sítí. Dalším z bodů spolupráce je např. společný postup při tvorbě podmínek a pravidel napojení telekomunikační infrastruktury územní samosprávy na Komunikační in-frastrukturu veřejné správy v lokalitách měst a obcí, tedy na infrastrukturu, jež úřadům zajišťuje telekomunikační a datové služby.

Memorandum podepsali (zleva) Michal Hašek, Martin Pecina a Dan Jiránek.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *