Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Město Krnov komunikuje s občany skrze nové stránky

Aby občané nebo návštěvníci Krnova měli snazší přístup k požadovaným informacím, spustilo město v únoru nové webové stránky (www.krnov.cz). »V současnosti se klade důraz na to, aby informace byly co nejaktuálnější a nejsnáze dosažitelné,« uvedla místostarostka Renata Ramazanová s tím, že nové a...

Aby občané nebo návštěvníci Krnova měli snazší přístup k požadovaným informacím, spustilo město v únoru nové webové stránky (www.krnov.cz). »V současnosti se klade důraz na to, aby informace byly co nejaktuálnější a nejsnáze dosažitelné,« uvedla místostarostka Renata Ramazanová s tím, že nové a přehledné webové stránky by měly tyto podmínky splňovat.

Dřívější webová prezentace Krnova nedoznala aktualizace od roku 2006. »Vzhledem k tomu, že jsme do stránek za posledních sedm let neinvestovali, jsme se rozhodli, že nemá cenu je čistit a inovovat, ale rovnou vytvořit,« řekla místostarostka.

Dalším důvodem zásadní změny byla pro město nevýhodná smlouva s externím webmasterem. Nevyhovovala především kvůli zpoždění při vkládání nových informací. »Pro splnění zákonných požadavků je téměř nutností obsluhovat web redakčním systémem a my jsme neměli možnost, až na výjimky, do něj zasahovat,« doplnil tajemník městského úřadu Igor Kozelek.

Součástí stránek zůstal systém zadávání veřejných zakázek. Pouze ten dosavadní, Geovap, nyní nahradil elektronický nástroj E-ZAK. »K této změně jsme přistoupili, protože E-ZAK je homologovaný a má certifikaci. Jinak jej budeme užívat stejně, to znamená pro zadávání veřejných zakázek malého rozsahu, u nichž je zákonem vyžadováno dodržování zásad transparentnosti, rovného zacházení a zákazu diskriminace. Nově systém budou moci využívat i naše příspěvkové organizace,« uvedl tajemník.

Za nové stránky město zaplatilo asi 180 tis. Kč a vytvořila je společnost Webhouse, která má s tvorbou webů nejen pro veřejnou správu bohaté zkušenosti. Weby jejích zákazníků se umisťují na předních místech v tuzemských i zahraničních soutěžích, kvalitu a bezbariérovost stránek pravidelně oceňuje soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí Zlatý erb.

Nový web města Krnov usnadní lepší spojení mezi radnicí a občany.

ILUSTRAČNÍ FOTO: ARCHIV MĚSTA KRNOV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *