Město Krnov podpoří vznik zubních ordinací

Až půl milionem korun podpoří město Krnov stomatologa, který se rozhodne otevřít ve městě novou ordinaci nebo rozšířit či udržet v případě mezigenerační obměny ordinaci stávající. Rozhodli o tom zastupitelé, kteří schválili dotační program Dostupná zdravotní zubní péče ve městě Krnově. V rozpočtu je zatím vyčleněn jeden milion korun.

„Hlavním cílem dotačního programu je podpora dostupnosti stomatologické péče v našem městě s ohledem na akutní potřebu a nedostatek lékařů. Dotace bude směřována především ke krytí nákladů spojených se zřízením nových ordinací,“ uvedla místostarostka Krnova Monika Dudová.

Příjemce dotace musí splnit řadu podmínek. Například zahájit poskytování zdravotní péče nejpozději do tří měsíců po uzavření smlouvy o poskytnutí dotace, ve stejném termínu doložit, že má uzavřeny smlouvy alespoň se čtyřmi zdravotními pojišťovnami. „Dále musí poskytovat zdravotní služby po dobu minimálně pěti let, přijmout do jednoho roku alespoň 1500 nově registrovaných pojištěnců a mít skladbu pacientů takovou, že nejméně 70 procent z nich bude mít trvalý pobyt v Krnově,“ řekl Lubomír Rapušák z odboru sociálního a školství. Minimální výše dotace na jeden projekt je 100 000 korun, maximální 500 000 korun. Veškeré informace zájemci najdou na www.krnov.cz v odkazu Nejčastěji hledáte – Sociální oblast – Dotace.

Žádosti o dotaci město přijímá od 8. května do 20. října. „Žádosti budeme vyřizovat průběžně, v co nejkratším termínu. Pokud by byl zájem nad rámec částky, kterou máme vyčleněnou v rozpočtu, lze ji během roku navýšit. Musí s tím souhlasit zastupitelé,“ upřesnil Lubomír Rapušák. To by podle reakcí zastupitelů, kteří až na jednu výjimku hlasovali pro schválení dotačního programu, neměl být problém. „Pokud se tato forma osvědčí, zvážíme podporu i dalších lékařských profesí, které v Krnově chybějí. Jsou mezi nimi například dětští psychiatři,“ uzavřel starosta Tomáš Hradil.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down