Město Olomouc podpoří aktivní seniory. Přispěje jim na kulturu i volnočasové aktivity

Město Olomouc vyčlenilo dva miliony korun na projekt podpory volnočasových aktivit starších Olomoučanů. Občané starší šedesáti let s trvalým bydlištěm ve městě mohou žádat o příspěvek 500 korun na kulturní, sportovní a volnočasové aktivity. Obdrží jej ve formě voucheru.

Příjem žádostí i distribuce voucherů určených pro olomoucké obyvatele seniorského věku probíhá on-line prostřednictvím aplikace Aktivní město. Ta již několik let úspěšně funguje v některých městských částech hlavního města a vloni ji úspěšně vyzkoušela také Olomouc na pilotním projektu příspěvků na volnočasové aktivity pro děti.

Po vytvoření uživatelského účtu obdrží žadatelé elektronickou poukázku v hodnotě 500 Kč, kterou lze hradit vstup, nákup permanentky nebo zapůjčení pomůcek či vybavení ve vybraných kulturních, sportovních a volnočasových zařízeních. Jejich počet se postupně rozšiřuje.

Po loňském pilotním projektu jsme se rozhodli letos podpořit olomoucké seniory a pozvat je k návštěvě kulturních institucí nebo sportovních a volnočasových zařízení,“ říká o záměru Aktivního města v Olomouci náměstkyně primátora Markéta Záleská.

Registrace seniorů a příjem žádostí probíhá na www.aktivnimesto.cz od 15. července až do 5. prosince nebo do vyčerpání rozpočtu. Stejný termín platí také pro uplatnění voucherů.

Myšleno je i na uživatele, kteří si s počítačem úplně nerozumí a sami by registraci přes internet nezvládli. „Stačí, když se zastaví s občanským průkazem v Informačním centru na olomoucké radnici nebo v Knihovně města Olomouce, případně v jedné z jejích poboček. Registraci provedeme za ně a odnesou si voucher v papírové formě,“ upřesňuje náměstkyně.

V rámci prvního kola projektu Aktivní město bylo v loňském roce k čerpání příspěvku 200 korun přihlášeno 2009 dětí. Kvůli covidovým opatřením byla platnost voucherů prodloužena až do letošního června, i tak ale žadatelé vyčerpali necelou polovinu vydaných poukázek – 929 voucherů.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down