Město Semily má nové logo

Město Semily se dosud prezentovalo pouze svým historickým znakem a žádnou svoji značku nemělo. Nové logo, jehož podobu schválili radní na svém jednání 9. října, tento nedostatek odstraní. Základem nového vizuálního stylu města bude nápis Semily doplněný motivem paroží kopírujícího písmeno M.

Barevné provedení loga vychází z historického znaku Semil. Autorem návrhu je designer Nikola Bogdanovič, který je mj. autorem konceptu vizuálního stylu turistické oblasti Českoskalicko či loga regionu Bystřicko. Proces implementace nového vizuálního stylu městského loga bude  probíhat postupně v nadcházejících měsících.

„S nápadem na vytvoření nového loga města Semily jsme přišli již více než před rokem, ale cesta k jeho realizaci nebyla úplně snadná. Většina zamýšlených řešení byla pro radu města příliš nákladná.“ uvedl Tomáš Sábl, 1. místostarosta města Semily. „Až na doporučení kulturní komise jsme se rozhodli využít internetového portálu DesignTurnaj, který zprostředkovává online designové soutěže. Jeho výhodou je, že se dá získat větší množství návrhů za relativně nízkou cenu.“

V případě města Semily do soutěže přišlo více než čtyřicet návrhů nového loga města. Procesem výběru se zabývala speciálně jmenovaná hodnoticí komise složená ze zástupců města i z odborníků na grafický design. Ta z doručených návrhů vybrala tři finalisty. Z nich poté kulturní komise rady města doporučila vítězný návrh, jejž následně na svém jednání schválila rada města.

„Hlavním cílem návrhu loga pro město Semily bylo najít řešení, které bude nápadité, snadno rozeznatelné a univerzálně použitelné v rámci vizuální identity. Identifikátorem a nosným prvkem celého loga je jelení paroží vycházející ze znaku města. Paroží osazené do diagonál písmene M představuje nejen hlavní symbol, ale také šipku nebo ukazatel umožňující orientaci ve městě a navazuje na heslo: Ze Semil není nikam daleko.“ dodal Nikola Bogdanovič, autor vítězného návrhu.

Před samotným implementováním nového znaku do každodenního života města dojde ke zpracování kompletního grafického manuálu jednotného vizuálního stylu stanovujícího užití loga na různých materiálech města, ve webové prezentaci, na reklamních nosičích a podobně.*

/tz/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *