Městská část Praha 8 nesouhlasí s plošným zavedením maximální rychlosti 30 km/h v české metropoli

Komise pro dopravu Rady MČ Praha 8 přijala usnesení, ve kterém nesouhlasí s plošným zavedením nejvyšší povolené rychlosti 30 km/h a také žádá Výbor pro dopravu Zastupitelstva hlavního města Prahy ( ZHMP), aby záležitost projednal a hledal řešení, jak zamezit omezování dopravy protestními akcemi.

"Praha 8 je průkopníkem ve snižování rychlosti v místech, kde to dává smysl, tedy například v rezidenčních zónách nebo u škol. V Karlíně jsme zavedli Zónu 30 již v roce 2012 a troufám si říct, že jako jedni z prvních v Praze. Ale určitě nesouhlasíme se snižováním rychlosti plošně, nekoncepčně a na základě nátlakových akcí. Blokování Rohanského nábřeží a jiných hlavních tahů považuji za bezohledné a zbytečné. To jsou právě komunikace, kde má zůstat 50 km/h,“ informoval radní Prahy 8 pro dopravu Tomáš Slabihoudek (Společně pro Prahu 8).

Předseda komise pro dopravu Martin Jedlička (Společně pro Prahu 8) dodal: "Podobné dopravní úpravy se musí posuzovat individuálně, s ohledem na typ komunikace, na plynulost provozu i na MHD. Zásadně odmítám formu protestu, která spočívá ve zdržování řidičů aut, ale i třeba sanitek. Takový protest je bezohledný a hloupý. Proto jsem na komisi pro dopravu navrhl usnesení, kterým žádáme Výbor pro dopravu MHMP, aby hledal řešení, jak zamezit vzniku těchto omezení. Děkuji všem členům komise, kteří pro toto usnesení hlasovali."

Výbor pro dopravu ZHMP, který měl toto téma řešit, naplánoval začátek svého jednání na včerejší podvečer.*

/zr/

Na snímku: Jeden z pochodů #30proPrahu, jimiž se aktivisté z Extintion Rebellion Česká republika kvůli znečišťování ovzduší domáhají snížení nejvyšší povolené rychlosti motorových vozidel v Praze na 30 km/hod.

Iloustrační foto: FB Extinction Rebellion ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down