Ministerstvo vnitra zahájilo dva týdny před komunálními volbami informační kampaň

Ministerstvo vnitra připravilo kampaň s cílem zvýšit informovanost občanů o blížících se volbách do obecních zastupitelstev a do třetiny Senátu. Osm krátkých videospotů provede voliče celým procesem. Videa doplňují kreslené grafiky a memy. Kampaň se bude odehrávat na sociálních sítích resortu (Facebook, Twitter, YouTube).

Volby do obecních zastupitelstev a jedné třetiny Senátu se budou konat 23. a 24. září. Tento týden odstartovalo Ministerstvo vnitra na svých sociálních sítích malou informační kampaň s cílem zvýšit povědomí o volebním procesu, podmínkách hlasování nebo úpravě hlasovacího lístku. Občané získají odlehčenější formou potřebné základní informace. Pro tyto účely ministerstvo připravilo osm videospotů, které doplní zjednodušené infografiky nebo memy.

‚‚V loňském roce se nám videa osvědčila, proto jsme se rozhodli je natočit i pro tyto volby. Nechtěli jsme ale zůstat jen u toho, a proto jsme připravili mini kampaň, která má podpořit jejich šíření. Chceme, aby se informace dostaly k co nejvíce lidem,‘‘ uvedl náměstek ministra vnitra Petr Vokáč. Celá kampaň vznikla na ministerstvu bez dalších nákladů pro externí subjekty. ‚‚Zvenku se to možná nezdá, ale za přípravou voleb je obrovský kus práce nejenom nás tady na ministerstvu, ale hlavně na obecních úřadech. Na jejich přípravě se podílí stovky lidí, v samotných komisích zasednou desítky tisíc členů,“ zdůvodňuje náměstek.

Občané uvidí na sociálních sítích ministerstva alespoň jeden příspěvek denně, který se týká voleb. Vybrané příspěvky bude ministerstvo v omezené míře sponzorovat. Grafikám s volební tematikou dominují kreslené postavičky, které vysvětlují různé prvky volebního procesu. Ministerstvo vnitra v souvislosti s kampaní také osloví všechny starosty. V dopise jim pošle základní informace o probíhající kampani a natočených videích včetně letáku s jednoduchým návodem, jak mohou občané v obecních volbách upravit hlasovací lístek.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down