Ministerstvo vnitra zveřejnilo průběžně aktualizovaný seznam dobrovolnických organizací, které pomáhají v současné koronavirové krizi

Seznam vydaný a neustále doplňovaný Ministerstvem vnitra uvádí některé vybrané organizace s akreditovaným projektem nebo programem podle zákona o dobrovolnické službě, které se aktivně zapojují svou dobrovolnickou pomocí v současném boji s virem COVID-19.

Na https://www.mvcr.cz/clanek/seznam-vybranych-organizaci-ktere-se-svou-dobrovolnickou-pomoci-aktivne-zapojuji-v-soucasnem-boji-s-virem-covid-19.aspx (dole pod textem) najdete průběžně aktualizovaný seznam organizací, které operativně organizují dobrovolníky a dobrovolnické akce různého charakteru. Tyto organizace jsou prověřeny Ministerstvem vnitra, neboť své projekty organizují v souladu se zákonem o dobrovolnické službě. Zároveň ve vysoké míře dbají především na bezpečnost dobrovolníků a jejich klientů, zajišťují pojištění dobrovolníků i jejich školení, tak jak jim to ukládá zákon o dobrovolnické službě.

Ministerstvo vnitra upozorňuje na to, že uvedený výčet organizací není úplný, neboť akceschopnost organizací se rychle proměňuje v čase a přizpůsobuje se aktuální potřebě jejich klientů i dobrovolníků. Doporučuje proto sledovat i veřejně dostupné informace o aktuální pomoci dobrovolníků, které jsou zveřejňovány ve sdělovacích prostředcích, na sociálních sítích a webových portálech organizací, měst či krajů.

Pro úplnost poskytování dobrovolnické pomoci, tak jak ji poskytují organizace v souladu se zákonem o dobrovolnické službě, MV ČR zveřejňuje rovněž odkaz na seznam všech organizací, které mají udělenou akreditaci podle zákona o dobrovolnické službě a poskytují dobrovolnickou službu. I tyto organizace se více či méně aktivně zapojují do současné pomoci: https://www.mvcr.cz/clanek/seznam-akreditovanych-projektu.aspx (zde jsou uvedeny i přímé kontakty).

/mv čr/

K foto:

Olomouckým seniorům, kteří si v nouzové situaci nemohou obstarat potraviny, pomáhá nová spolupráce města s Charitou Olomouc. Ke společnému projektu města Olomouce a Charity Olomouc nyní zásadně přispěla společnost ŠKODA AUTO a její inovační centrum ŠKODA AUTO DigiLabkoda Auto v rámci svého programu #SKODAAUTOpomaha. Bezplatně nabídla k zapůjčení flotilu nových aut, díky nimž se dobrovolníci dostávají k seniorům rychleji. Automobily už jsou v Olomouci a od pondělí 23. března začaly jezdit k osamělým seniorům jezdit. I Charita Olomouc je uvedena v seznamu, na nějž odkazujeme.*

Foto: archiv Charity Olomouc

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down