Ministerstvo vydává novou příručku pro obce

Ministerstvo pro místní rozvoj i letos zadalo Ústavu územního rozvoje zpracování aktualizace publikace „Průměrné ceny dopravní a technické infrastruktury obcí“. Ta by měla usnadnit orientaci v oblasti financování infrastruktury a souvisejícího zabezpečení finančních prostředků pro nové investice.

„Těší mne, že publikace je obcemi velice kladně hodnocena a aktualizace těchto údajů jsou vždy vítány. Pro menší obce je obtížné získat kvalitní a objektivní informace uvedeného charakteru. Ty jsou mnohdy nedostupné a většinou vyžadují následné náročné zpracování. Publikace je přehledná a umožní sestavení rámcových rozpočtů realizovaných akcí. Současně může být orientačním vodítkem při zadávání veřejných zakázek v oblasti technické a dopravní infrastruktury,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Publikace je určena především starostům obcí, místním zastupitelům či projektantům. Její obsah je zaměřen na investiční náklady od zemních prací, nakládání s pitnou i odpadní vodou, přes zásobování elektrickou energií, zásobování plynem, rozvody veřejného osvětlení, obecního rozhlasu a elektronické komunikace, místní komunikace až po veřejnou zeleň. Přehledné zpracování umožňuje rychlou orientaci v problematice.

Přínosem publikace je především podpora rozhodovacích procesů vedení obcí při přípravě a posuzování investičních akcí a dále také úspora nákladů při samotné investiční činnosti v obcích a údržbě veřejných prostor.*

Více informací naleznete zde    .

/TZ/

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down