Ministr pro místní rozvoj chce požádat EU o pomoc s uprchlickou krizí

Ministr Ivan Bartoš zorganizoval online jednání devíti nejpostiženějších zemí uprchlickou krizí. Nyní zástupci zemí V4, Rumunska, Bulharska a tří pobaltských států jednali na pracovní úrovni o dalších krocích. Prodiskutovali podrobně návrhy opatření, které by v současné situaci pomohly těmto státům zaměřit prostředky fondů EU tam, kde je to nyní nejvíce potřeba.

Společně s kolegy z dalších osmi států oceňujeme dosavadní kroky Evropské komise, ale současně se shodujeme na potřebě ještě větší úpravy pravidel směrem k flexibilnějšímu využití evropských prostředků. Aktuální krize dopadá i na příjemce realizující projekty v současném období a část z nich se dostává do obtíží s jejich dokončením. Chystáme společný dopis, kde Evropské komisi navrhneme konkrétní řešení,“ uvedl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Ve společném dopise ministři těchto devíti států vyzvou Evropskou komisi, aby prodloužila čas na dokončení projektů, tedy umožnila příjemcům dotací proplatit způsobilé výdaje až o rok později, a více rozvolnila dílčí pravidla v končícím programovém období. Jako jeden hlas zaznívá požadavek na urychlené schválení programů v novém programovém období 2021–2027, abych bylo možné co nejdřív začít proplácet projekty, které pomohou uprchlíkům v zemích východní a střední Evropy.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down