Mladí sportovci z celé republiky soutěží v Pardubickém kraji v zimních sportech

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2018 byly včera slavnostně zahájeny v pardubické Tipsport areně. Představily se v ní sportovní výpravy všech 14 krajů. Hry se konají na sportovištích v Pardubickém kraji s olympijským centrem v Litomyšli. Pořadatelé vypsali 11 sportovních soutěží – alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh, taneční soutěž a šachy. Významná celostátní sportovní akce skončí v pátek 2. února.

Pardubice, Letohrad, Dolní Morava, Čenkovice, Litomyšl, Choceň a Česká Třebová. To jsou města, která se v těchto dnech stala hostiteli olympijských klání mladých sportovců. Včera odpoledne byla sportovní událost, která se do Pardubického kraje vrátila po patnácti letech, slavnostně zahájena ceremoniálem po vzoru velké olympiády.

Vnímám odkaz dětské olympiády především v tom, že děti upřednostňují aktivní trávení volného času, sportují a chtějí porovnávat své síly. Doufám, že je účast na těchto hrách namotivuje k dalšímu sportovnímu snažení a za několik let uvidíme alespoň některé z nich na velké olympiádě. Na těchto hrách je však pro mne vítězem každý účastník,“ prohlásil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a naznačil, ve kterých disciplínách je domácí kraj silný. „Želízka v ohni máme dlouhodobě v biatlonu, protože letohradský klub patří dlouhodobě mezi nejlepší v republice. Může nám pomoci také domácí prostředí, a proto budu rád, když se v dobrém světle ukážou také například hokejisté nebo lyžaři, což jsou všechno disciplíny blízké mému srdci a budu je zcela jistě v průběhu her sledovat,“ konstatoval Martin Netolický.

Jsme strašně rádi, že na slavnostní zahájení dorazilo velké množství diváků a celá show byla podařená a dětem a jejich doprovodu se moc líbila. Doufám, že na všech sportovištích vydrží sněhové podmínky a bude už jen na dětech, aby předvedly skvělé sportovní výkony. Doufám, že u sportu nadále zůstanou a svojí pílí a nadšením se třeba jednou dostanou i na velkou olympiádu,“ doplnil radní Pardubického kraje René Živný.

Na slavnostním ceremoniálu vystoupily krasobruslařky, chrudimská taneční skupina Besta nebo Mika Ronos se svou bubenickou show. S oficiální olympijskou rozcvičkou Kinder Warmup rozehřál přítomné mistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner. Jednotlivé krajské výpravy pak nastoupily se svými vlajkonoši, kterými byla taková jména jako bývalá československá běžkyně na lyžích Gabriela Soukalová, lyžař Ondřej Bank nebo profesionální hokejista Tomáš Rolínek. Více než dvouhodinový program zakončil koncertem Adam Mišík.

Celkem se letošní Olympiády dětí a mládeže zúčastní 1654 dětí a trenérů. Mladí talenti se utkají v jedenácti sportovních odvětvích, jimiž jsou akrobatické lyžování, lední hokej, krasobruslení, snowboarding, alpské disciplíny, běžecké disciplíny, rychlobruslení, biatlon, šachy, lyžařský orientační běh a taneční sport. Česká televize nabízí z každého olympijského dne osm hodin televizních přenosů, které jdou buď na iVysílání, nebo na stanici ČT Sport.

Po prvním dnu her v pořadí krajů vede Liberecký kraj se 40 body před Pardubickým krajem (32) a Karlovarským krajem (20).*

Průběžné výsledky Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2018 lze sledovat na: https://odm.olympic.cz/2018/sporty.

/zr/

K foto:

Ze včerejšího slavnostního zahájení Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2018 v pardubické Tipsport areně

Foto: archiv

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down