Mlhoviště osvěží obyvatele i návštěvníky Hradce Králové

Hradečáci se mohou od 25. června těšit na oblíbená mlhoviště, která budou Technické služby Hradec Králové během tohoto čtvrtka uvádět do provozu. Ve městě se jich nachází celkem jedenáct. Od poloviny května jsou také po městě postupně uváděny do provozu hradecké fontány, jejichž spuštění ovlivnilo mimo jiné vládní opatření spojené s koronavirem nebo pravidelná údržba. Až na výjimky budou všechny v provozu od příštího týdne.

„Mlhoviště jsou velmi oblíbenou atrakcí, která příjemně osvěží vzduch v horkých letních měsících. Obvykle byla spouštěna o něco dříve, ale vzhledem k vládním opatřením týkající se koronaviru muselo být jejich spuštění o několik dní posunuto,“ říká náměstkyně primátora pro oblast majetku města Věra Pourová. V Hradci Králové se jich nachází jedenáct, a to v Šimkových sadech, v ulicích Čajkovského, Třebechovická, Jungmannova, Kejzlarova, Palachova, Pod Zámečkem, Severní, Truhlářská ve Věkoších a ještě dvě ve Štefánikově ulici. „Do budoucna zvažujeme jejich počet ještě rozšířit,“ dodává náměstkyně Pourová.

Od začátku května jsou postupně do provozu uváděny také hradecké fontány. Mezi prvními byly spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Aquaparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. „Opatření spojená s pandemií zasáhla i do takové oblasti, jako je spuštění hradeckých fontán, jelikož některé se nacházejí v oblastech, kde v minulosti docházelo k vyšší koncentraci osob. Z tohoto důvodu docházelo k jejich spouštění postupně. Zároveň u některých probíhá pravidelná údržba, která byla zkomplikována zpožděnou dodávkou dílů ze zahraničí. Nyní se čeká pouze na dodávku dvou čerpadel. Jakmile proběhne jejich instalace na Ulrichovo náměstí a na náměstí 28. října do potůčku, tak již budou téměř všechny hradecké fontány v provozu,“ říká náměstkyně Pourová. Mimo provoz zůstanou přes léto pouze fontána na náměstí 28. října z důvodů rekonstrukce nedalekého obchodního domu a také kašna na Malém náměstí, na jejíž opravě se v těchto dnech pracuje.

 

Vzhledem k některým událostem loňského roku žádá město spolu s Technickými službami Hradec Králové, aby lidé fontány neznečišťovali nebo je dalším způsobem neznehodnocovali, což platí také pro mlhoviště. „Měli jsme v minulosti několik případů, kdy se lidé ve fontánách koupali, navíc při podezření z poškození fontány, se události postupovaly k řešení správnímu orgánu. Byly i případy, kdy lidé znečišťovali veřejné prostranství nebo budili veřejné pohoršení v okolí fontán. V takovém případě hrozí pokuta až do výše 10 tisíc korun,“ říká mluvčí Městské policie Hradec Králové Eva Kněžourová.*

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down