MMR pomůže obcím s digitalizací stavebního řízení. Na IT vybavení jejich stavebních úřadů připravilo 252 milionů korun. Radnice se mohou přihlásit do konce února

Resort místního rozvoje začátkem ledna 2024 vyhlásí dotační výzvu na pořízení IT techniky pro stavební úřady. Z Národního plánu obnovy a státního rozpočtu na to půjde více než 252 milionů korun. Zajištění technického vybavení je součástí připravované digitalizace stavebního řízení. 

Během letošního podzimu Ministerstvo pro místní rozvoj zjišťovalo, jaká je vybavenost stavebních úřadů IT technikou. Získaná data pak resort použil k přípravě dotační výzvy, kterou zveřejní začátkem ledna na svých internetových stránkách.

Obce také dostanou do datových schránek informace o tom, na jakou techniku má jejich stavební úřad nárok. V případě jedné sady jde o výkonný notebook, klávesnici, myš, dokovací stanici a jeden až dva monitory s úhlopříčkou 32“.

V datové schránce obce také najdou přihlašovací formuláře, které je potřeba odeslat zpět MMR do konce února 2024. V případě pozdějšího zaslání dokumentů bohužel nebude možné financovat nákup IT techniky z této výzvy. Na základě přihlašovacích formulářů MMR vyčlení odpovídající finance a pošle je na účty jednotlivých obcí. Ty si poté pořídí vybavení z centrální veřejné zakázky realizované Ministerstvem financí.

/zr/*

Ilustrační foto: archiv MMR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down