Moderní sanitky i snížení energetické závislosti výjezdových základen. IROP podpoří zdravotnické záchranné služby částkou 1,8 miliardy korun 

Integrovaný regionální operační program (IROP) 2021-2027 spravovaný Ministerstvem pro místní rozvoj právě spustil dvě výzvy, které posílí ochranu obyvatelstva České republiky před stále častějšími výskyty extrémních jevů, jako jsou klimatické změny nebo jiné hrozby. Částkou 1,8 miliardy korun podpoří činnost krajských zdravotnických záchranných služeb.

„Zdravotnické záchranné služby jsou nezbytnou součástí fungujícího zdravotnického systému. Zajišťují akutní péči o postižené v místě jejich úrazu nebo náhlého onemocnění. Je proto zapotřebí, aby měly k dispozici kvalitní a moderní techniku a přístroje, a mohly tak efektivně a rychle zachraňovat lidské životy,“ říká místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Právě specializovanou techniku, jako jsou sanitní vozidla a zdravotnické přístroje, může příjemce díky výzvám IROP pořídit. Cílem je také snížit energetickou závislost na externím zásobování výjezdových základen, vybudovat specializovaná pracoviště i vzdělávací a školicí střediska nebo zvýšit kapacitu informačních a komunikačních technologií IZS.

12. výzva míří na zdravotnické záchranné služby na území méně rozvinutých regionů a je v ní k dispozici přes 933 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). 13. výzva pomůže v tzv. přechodových regionech, a to částkou přesahující 932 milionů korun z EFRR.

Projekty se budou vyhodnocovat průběžně podle toho, jak budou žádosti o dotaci přicházet do Monitorovacího systému 2021+.

Informace o semináři pro žadatele a příjemce určeném pro vyhlášené výzvy je možné sledovat na webových stránkách MMR. 

Kategorie regionů a výzvy IROP najdete na webových stránkách MMR.*

/zr/

Na snímku: Vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš

Foto: archiv MMR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down