Autor
Kategorie:
Různé

Moravskoslezský kraj na dosah v mobilu

Moravskoslezský kraj představil minulý měsíc svým návštěvníkům novou službu, která využívá moderní komunikační technologie. Jedná se o komplexní informační aplikaci určenou pro mobilní telefony - tzv. mobilního průvodce. SLUŽBA SE NEOMEZUJE POUZE NA MODERNÍ PŘÍSTROJE Mobilní aplikace, která je k...

Moravskoslezský kraj představil minulý měsíc svým návštěvníkům novou službu, která využívá moderní komunikační technologie. Jedná se o komplexní informační aplikaci určenou pro mobilní telefony – tzv. mobilního průvodce.

SLUŽBA SE NEOMEZUJE POUZE NA MODERNÍ PŘÍSTROJE

Mobilní aplikace, která je k dispozici zdarma, zobrazí mapu včetně propojení funkcí s GPS a poskytne o každém zaznačeném místě detailní informace a to v češtině, angličtině, němčině a polštině. »Moravskoslezský kraj představuje touto moderní formou nejdůležitější atraktivity regionu, potřebné kontakty, pravidelně konané akce a další informace všem vlastníkům mobilních telefonů, nejen těch chytrých,« komentoval Jiří Vzientek, náměstek hejtmana kraje pro cestovní ruch.

Off-line aplikace je totiž vhodná nejen pro moderní mobilní přístroje, ale i starší modely (platforma Android, Java, Apple, Symbian aj.). Distribuována je prostřednictvím internetu a dále Bluetooth vysílačů, které kraj vozí na vybrané akce (např. veletrhy, prezentace v obchodních centrech, roadshow po celé ČR a příhraničí), Wi-Fi nebo z odkazu: http://m.lwi.cz/mskraj. Používat ji mohou též uživatelé tabletů řady Apple iPad. Aplikace ke svému provozu nepotřebuje připojení k internetu a ani jiné datové zpoplatněné služby.

Aplikace je též umístěna na oblíbených zdrojích mobilního obsahu – AppStore, Nokia Ovi Store a Google Play a ke stažení je rovněž na webu Moravskoslezského kraje www.msregion.cz.

Mobilní průvodce byl vytvořen v rámci projektu »Moravskoslezský kraj – kraj plný zážitků II«, který je spolufinancován z ROP Moravskoslezsko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *