Most žádá o dotaci z MMR na demolici panelového bloku na sídlišti Chanov

Sídliště navštívila i ministryně Karla Šlechtová, která se jela osobně podívat na sídliště Chanov nedaleko města Most. Dotace, kterou ministertsvo poskytuje v rámci podprogramu Ministerstva pro místní rozvoj s názvem Demolice v sociálně vyloučených lokalitách, by měla přispět k rozvoji měst a obcí.

 

Podprogram Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách je součástí programu Podpora revitalizace území, jehož vznik reaguje na výrazné zvyšování počtu sociálně vyloučených lokalit zejména v Karlovském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Demolice objektu musí být následována celkovou revitalizací prostoru, včetně možné výstavby objektu, který bude sloužit jinému účelu než sociálnímu bydlení (školské zařízení, komunitní centrum, sportovní zařízení atd.). Cílem programu je připravit území tak, aby jej bylo možné znovu plnohodnotně využít v dalším rozvoji obce a zamezit tak vzniku oblastí se sociální segregací. Výzva k podávání žádosti končí dnem 29. 4. 2016.

Sídliště Chanov ležící nedaleko Mostu v Ústeckém kraji je známé především jako romské ghetto, kde většina tamních obyvatel žije v chátrajících a zdevastovaných panelových domech.*

/TZ/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *