MPO podporuje podnikatele, obce mohou též

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) pravidelně rozesílá starostkám a starostům newsletter s informacemi o aktuálních tématech z různých oblastí. Ten současný se věnuje programům, dotacím a iniciativám na podporu podnikatelů. Ministerstvo bude s obcemi prostřednictvím newsletteru komunikovat i nadále. Obce se mohou přihlásit k odběru na e-mailu 1212@mpo.cz.

 „V aktuálním newsletteru přinášíme novinky a přehled pomoci pro podnikatele. Jde například o Portál živnostenského podnikání, kde lze nově řadu žádostí vyřídit on-line, nebo program na udržení malých prodejen na venkově a jejich digitalizaci,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Zasílání informací touto formou se nám osvědčilo během energetické krize, proto jsme se rozhodli, že budeme s newslettery pokračovat i nadále. V tom minulém jsme se zaměřili na energetické úspory a již nyní mohu prozradit, že na březen připravujeme vydání k technickému vzdělávání.“

Resort přijímá žádosti do třetí výzvy dotačního programu Obchůdek 2021+, který pomáhá koloniálům v obcích do 1000 obyvatel, popřípadě v obcích do 3000 obyvatel. Kraj může získat až 3,8 milionu korun a prodejna, která je pouze jediná v obci, může získat až 130 tisíc korun. Jak program pomáhá v praxi, najdete na YouTube kanálu MPO.

Podpora podnikatelů

V nových výzvách MPO podporuje digitalizaci a robotizaci malých a středních podniků především ve venkovských oblastech. Na pořízení nových zařízení lze získat podporu od 125 tisíc do 1,07 milionu korun. Stále je také možnost zapojit se do projektu Česko platí kartou. Reportáž najdete na tomto odkazu.

Ministerstvo také spustilo nový vylepšený portál, který usnadňuje živnostníkům každodenní život. Dostupný je na adrese www.rzp.cz. Web přináší snadný přístup k aktuálním informacím a možnost vyřídit si vše potřebné na jednom místě bez zbytečného pobíhání po úřadech.

Nový čtvrtletník

O dění v Operačním programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost 2021-2027 (OP TAK) informuje zpravodaj „tak“. Tento čtvrtletník informuje zejména o nových příležitostech pro získání finančních prostředků, o záměrech MPO v podpoře podnikání a přináší další aktuální zprávy týkající se dotační politiky. Na Youtube kanálu ministerstva si lze poslechnout podcast Podnikej!

Aby se podnikatelé v nabízené podpoře jednoduše orientovali, připravilo MPO přehledný vyhledávač www.podporapodniku.cz. Každý všední den se také mohou obracet na celostátní informační linku 1212.

Další informace najdete v newsletteru, který si můžete stáhnout níže. Přehled všech newsletterů najdete na tomto odkazu.

red /Zdroj: MPO/*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down