MPO zveřejňuje přehled firem, kde lze koupit roušky nebo materiál na jejich výrobu

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo seznam firem, kde mohou zájemci zakoupit látku na ušití roušek, nebo kde tento ochranný prostředek na objednávku ušijí. Povinnost nosit ochranné prostředky stanovila vláda nařízením.

Roušky jsou určeny zejména k ochraně okolí, tedy k tomu, aby již nemocný člověk nešířil nemoc dál kapénkovou cestou. Použitím běžných roušek se člověk před nákazou COVID-19 neochrání, může však zabránit jejímu dalšímu šíření v případě, kdy by byl sám již infekční.

Na zasedání vlády ve středu 18. března 2020 byla přijata další krizová opatření. Je zavedena povinnost nosit při pohybu a pobytu na všech místech mimo bydliště ochranné prostředky dýchacích cest. Rouška může být klasická ústenka, doma vyrobená textilní nebo i šála či šátek. Když budeme roušky nosit všichni, můžeme tak zpomalit šíření nákazy nového koronaviru. Stačí si zapamatovat lehké pravidlo „Moje rouška ochrání tebe, tvoje rouška ochrání mě.“

Seznam firem, které nabízejí roušky, či látky na jejich výrobu najdete zde (viz na této adrese přílohu ke stažení).*

Seznam se bude průběžně doplňovat, firmy mohou kontaktovat Jakuba Hájka z agentury CzechInvest na e-mailu: jakub.hajek@czechinvest.org.

/zr/

Ilustrační foto: FB Mikroregionu Severo-Lanškrounsko

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down