Máte rádi divočinu? Foťte ji a soutěžte o ceny

Milovníci přírody, hlavně české divočiny, mohou získat zajímavé ceny v nové fotografické soutěži Hnutí DUHA. Přihlásit mohou jakékoli fotky, které budou zachycovat naši divokou přírodu a její podoby, ať už to jsou meandrující koryta řek, tlející dřevo či rozlehlá rašeliniště, ale i rostliny a zvířata, která v ní mají svůj domov. Fotografie se přihlašují do 31. října na adrese http://www.ceskadivocina.cz/fotosoutez, kde zájemci najdou podmínky soutěže i seznam cen.

 

Výherce může získat čtyřdenní exkurzi do šumavské divočiny v NP Šumava a NP Bavorský les pro dvě osoby, a to v létě příštího roku. Hodnota výhry je kromě penězi nevyčíslitelného prožitku a poznání  vyjádřena i cenou 5600 Kč, tedy výší účastnického poplatku pro dva. Exkurze se koná se pod vedením odborného průvodce a vede do nejvzácnějších míst Šumavy. K dalším cenám patří dvoudenní exkurze, poukazy na fotografické kurzy nebo 50% sleva na outdoorové vybavení od partnerů soutěže – společností Patagonia a Nicom.

„Krásné scenérie, fascinující detaily, psychický odpočinek i hluboké prožitky patří mezi důvody, proč lidé vyrážejí do naší divoké přírody. Lidé nám občas posílají nebo na sociální sítě nahrávají fotky, co zajímavého v divočině viděli. To nás podnítilo k vyhlášení fotosoutěže, která je opravdu pro každého, tedy i lidi bez zkušeností s focením. Chceme turisty motivovat nejen k objevování ostrovů naší divoké přírody, ale také k tomu, aby své zážitky a postřehy o jedinečnosti divočiny sdíleli s ostatními. Odměny pro výherce budou samozřejmě také spojeny s divočinou, vždyť k nim patří exkurze do našeho největšího národního parku, vybavení do přírody nebo kurzy, jak krásy divoké přírody ještě lépe zachytit,“ uvedla Eliška Vozníková, vedoucí programu Krajina.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *