01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na jihu Čech má premiéru mobilní bankovní pobočka GE Money Bank

Dostupnost finančních služeb v menších obcích pomůže zvýšit mobilní pobočka GE Money Bank. Zákazníkům nabízí všechny bezhotovostní služby jako standardní pobočka včetně možnosti výběru hotovosti z bankomatu.

V Česku připadá jedna »kamenná« pobočka peněžního ústavu na každých zhruba sedm tisíc obyvatel. V západní Evropě je však bankovní pobočková síť dvakrát hustší. GE Money Bank u nás disponuje 254 obchodními místy (a 692 bankomaty), což ji v tomto ohledu řadí na třetí místo v zemi, a podle svého ředitele distribuce Christopha Glasera chce mít ještě letos poboček už 260. V červenci GE Money Bank navíc otevírá několik menších poboček v hypermarketech řetězce Globus.


»Trváme však na tom, že všichni občané by měli mít stejný přístup ke stejnému rozsahu našich služeb,« tvrdí Christoph Glaser a vytahuje další »trumf z rukávu« - mobilní pobočku, která v těchto dnech začíná působit ve vybraných obcích jižních Čech.

V LEDENICÍCH NOVOU SLUŽBU UVÍTALI

Své o tom ví Mgr. Miroslav Franěk, starosta městyse Ledenice na Českobudějovicku. »Když u nás zrušil svou pobočku jeden z největších peněžních ústavů, museli naši občané i kvůli zcela běžným bankovním transakcím cestovat 12 kilometrů do krajského města. Pokud jsme banky žádali o to, aby u nás umístily alespoň bankomat, měly řadu tvrdých podmínek. Například, abychom k nim převedli svůj účet, a obvykle žádaly i finanční příspěvek, zpravidla okolo 100 tisíc korun. Mobilní pobočka GE Money Bank, která občanům nabízí vše potřebné, je proto pro nás dobré řešení této situace,« vysvětluje starosta Ledenic.

Proč GE Money Bank svou mobilní pobočku premiérově uvádí právě na jihu Čech? »Byla to přirozená volba, neboť jde o region, který velmi dobře známe a se zástupci oslovených municipalit jsme tam rychle nalezli společnou řeč,« říká Christoph Glaser. Pokud se koncept mobilní pobočky osvědčí, má podle jeho slov banka v plánu rozšířit její služby i do dalších regionů, například do západních nebo východních Čech, stejně jako třeba na jižní Moravu.

JAK MOBILNÍ POBOČKA FUNGUJE

Základnu má v Českých Budějovicích, odkud denně vyjíždí do vybraných lokalit, kde je občanům k dispozici vždy jednou týdně v pravidelný čas. Nabízí (z bezpečnostních důvodů omezené) výběry z bankomatu a veškeré bezhotovostní služby, jinak běžně dostupné v kamenných pobočkách. Od příslušných radnic se očekává, že pro zaparkování mobilní pobočky vyhradí vhodné místo, případně zajistí i její napojení na silnoproud. Samozřejmostí by mělo být, že obec tuto službu bude dostatečně propagovat, aby o ní věděli jak místní občané, tak třeba i »přespolní«, či chalupáři a chataři.

Nyní mobilní pobočka zajíždí do Polné, Suchdola nad Lužnicí, Českých Velenic, Volar, Ledenic, Borovan, Bavorova a Netolic, což je oblast zahrnující něco málo přes 33 tisíc obyvatel. Podle Christopha Glasera by každá lokalita, kterou mobilní pobočka GE Money Bank bude obsluhovat, měla čítat alespoň 20 tisíc obyvatel.

 

Mobilní pobočka GE Money Bank - technické detaily

- V mobilní pobočce najdou zákazníci dvě prodejní místa a jeden výběrový bankomat.

- Bankovní vůz je postaven na podvozku Mercedes Benz Sprinter, jeho celková hmotnost po úpravách dosahuje 5,5 tuny.

- Potřebný příkon pro použité technologie a chlazení či vytápění (5-8 kW) obstarává vestavěná elektrocentrála, případně možnost externího napojení na silnoproud v místě stanoviště.

- Připojení datové sítě zajišťuje kombinace CDMA a 3G od společnosti TO2, nechybí ani UPS zálohování. V lokalitách s nedostatečným signálem je připojení zabezpečeno přes separátní místní Wi-Fi síť.

- Poloha pojízdné pobočky je neustále monitorována GPS.

ZDROJ: GE MONEY BANK

V mobilní pobočce GE Money Bank jsou k dispozici dvě prodejní přepážky, každá obsluhovaná bankéřem, a bankomat.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down