Na nedostatečné kapacity škol se zaměří konference Lepší škola. Už příští týden

Jarní konference Lepší škola 2023 s podtitulem Vejdou se? Jak plánovat kapacity škol, kterou pro zřizovatele pořádá vzdělávací spolek EDUin, o. p. s., se zaměří na problematiku nedostatečných kapacit ve školách. Akce proběhne už příští čtvrtek, 11. května, v pražském Hotelu Duo.

Poslední dobou se mnohé školy naplnily po okraj, hlásí se na ně další žáci a samosprávy jen těžce hledají schůdná řešení. Konference Lepší škola 2023 nabízí jedinečnou příležitost se v problematice zorientovat a zjistit, jaké mají zřizovatelé možnosti.

Během zajímavého programu vystoupí fundovaní řečníci, kteří se budou věnovat zejména tématům zřizovatelé a jejich role ve vzdělávací soustavě z pohledu práva, hospodaření a statistiky, vztah velikosti školy a kvality vzdělávání, informovanost jako nutná podmínka efektivního řízení ve fragmentovaném a decentralizovaném vzdělávacím systému, plánování kapacit a zkreslující faktory, investice do regionálního školství z programu IROP, problematika kapacit očima menších zřizovatelů, vývoj populace a možnosti využití Demografického portálu nebo zkušenosti samospráv v satelitním prstenci kolem Prahy. V závěru akce proběhne panelová debata.

Své zkušenosti, poznatky a rady nabídnou zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, České školní inspekce, Svazu města obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR a profesionálové v oboru práce s daty v oblasti vzdělávání.

Díky podpoře programu Active Citizen Fund a partnerů je vstup na konferenci bezplatný. Rezervace míst na: lepsiskola.eduin.cz*

/red/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down