Na nové parkourové hřiště dostal Havířov milion od Nadace ČEZ

V Havířově vyroste netradiční Oranžové hřiště – hřiště na parkour, jeden z nejmladších sportů oblíbený hlavně teenagery, kteří se vyžívají v elegantních přeskocích, saltech a flipech.

Na vybudování hřiště přispěla městu Nadace ČEZ, šek na celý jeden milion korun předal na pódiu festivalu ReBarbora primátorovi Josefu Bělicovi za Skupinu ČEZ Martin Václavek, předseda představenstva společnosti ENVEZ.   

Nápad na vybudování parkourového hřiště přišel přímo od občanů Havířova, kteří se tímto sportem zabývají, jako námět do participativního rozpočtu. Skončil však těsně „pod čarou“, a tak vedení města hledalo další možnosti, jak peníze získat a vytoužené hřiště vybudovat. Pomohla Nadace ČEZ, která se rozhodla výstavbu podpořit a přispěla městu rovný milion.

Společnost ČEZ ESCO je nám partnerem nejen při modernizaci energetiky v Havířově, ale také při každodenním rozvoji našeho města. Kromě společného podniku ENVEZ máme také společný zájem na tom, aby naše město bylo krásnější a naši občané spokojenější. Milion korun není zanedbatelná částka, a já věřím, že moderní parkourové hřiště nadchne jak děti malé, tak i ty větší. Se stavbou jsme neotáleli, staveniště už bylo předáno zhotoviteli, a pokud půjde všechno podle plánu, začátkem prázdnin bude k dispozici všem zájemcům o trochu adrenalinu. První parkourové hřiště roste v centru města Na Nábřeží, hned vedle hřiště workoutového,“ uvedl při přebírání šeku primátor Havířova Josef Bělica.

Festival ReBarbora proběhl v areálu bývalé šachty Barbora s hrdým přívlastkem „první trvale udržitelný festival v Česku“. Jako jeden z hlavních partnerů ho podpořila společnost ČEZ ESCO, lídr v oblasti efektivních, úsporných a ekologicky šetrných energetických řešení.

Festival se zaměřil na bezobalový provoz, minimalizaci odpadu a jeho další využití. Organizátoři využili kompletní sortiment vratných kelímků na všechny nápoje, úplně poprvé dokonce použili vratné panáky na tvrdý alkohol. Vratné a omyvatelné byly i všechny nádoby, které používali prodejci jídel. Zajímavým prvkem udržitelného festivalu bylo i testování využití vodíkového agregátu na výrobu elektřiny.

/zr/

Na snímku: Šek na milion korun předal na pódiu festivalu ReBarbora primátorovi Josefu Bělicovi za Skupinu ČEZ Martin Václavek, předseda představenstva společnosti ENVEZ

Foto: archiv Skupiny ČEZ*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down