Autor
Kategorie:
Různé

Na Příbramsku slouží další moderní autobusy

Další čtyři nízkopodlažní meziměstské autobusy značky SOR v novém korporátním designu společnosti Arriva Praha (dříve Veolia Transport Praha) jezdí od 27. 5. v okrese Příbram v závazku veřejné služby Středočeského kraje. Doplnily tak počet autobusů, které tato společnost v období let 2012-2014...

Další čtyři nízkopodlažní meziměstské autobusy značky SOR v novém korporátním designu společnosti Arriva Praha (dříve Veolia Transport Praha) jezdí od 27. 5. v okrese Příbram v závazku veřejné služby Středočeského kraje. Doplnily tak počet autobusů, které tato společnost v období let 2012-2014 nakoupila s podporou z ROP Střední Čechy, na celkem 17. Všechny autobusy splňující emisní normy EURO V jsou od stejného výrobce – SOR Libchavy.

Arriva Praha si nové autobusy v celkové hodnotě 65,896 mil. Kč pořídila v rámci projektu modernizace vozového parku »Moderní autobusy společnosti Veolia Transport«, přičemž výše dotace projektu činila 70 % z uvedené částky. Do provozu byla postupně uvedena částečně nízkopodlažní vozidla SOR typů CN 10,5 (3 kusy) a CN 12 (14). Nové autobusy jsou nasazovány na linkách v oblastech Příbramska, Březnicka, Sedlčanska a Dobříšska s přesahem do hlavního města Prahy.

»V projektu nám šlo o zvýšení kvality úrovně veřejné autobusové dopravy při orientaci na různé skupiny cestujících – od rodičů s kočárky až po seniory. Zároveň chceme podpořit ekologičnost dopravy a pomoci rozvoji regionu, kterým je oblast spadající do Příbrami, Dobříše, Březnice a Sedlčan,« uvedl při slavnostním představení vozidel Daniel Adamka, generální ředitel Arriva Transport Česká republika. Součástí dodávky autobusů pro společnost Arriva Praha byl i 5000. vyrobený autobus značky SOR. Jde o typ CN 12, s nímž od letošního března jezdí řidič Radek Budíšek.

Arriva Praha ve své provozovně Příbram nasazuje do provozu 73 autobusů pro výkony v závazku veřejné služby. Modernizací vozového parku chce do konce letošního roku snížit průměrné stáří vozidel z 9,05 (stav k 30. 11. 2012) na 5,68 roku.

Nové autobusy jezdí už v novém korporátním designu společnosti Arriva Praha.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *