Na severní Moravě má s podporou Nadace OKD šanci ožít další pětice sídlišť

Grantový program s názvem Sídliště žije Nadace OKD pomáhá zlepšovat prostředí a mezilidské vztahy na sídlištích v severomoravských městech se zapojením obyvatel.

Ve druhém ročníku programu Sídliště žije, který měl uzávěrku loni v prosinci a vyvrcholil počátkem března, dosáhlo na dotaci následujících pět projektů, jejichž původci prošli úspěšně dvoukolovým grantovým řízením. Nadace OKD mezi projekty rozdělí téměř 3,5 mil. korun.

SPORTEM KE ZDRAVÝM VZTAHŮM

Město Jablunkov (asi 5800 obyv., okr. Frýdek-Místek) uspělo s projektem »Máme si kde hrát!«. Záměr přeměnit nevyužívaný betonový plácek uprostřed sídliště v centru města v moderní víceúčelové sportovní hřiště reaguje na výsledky ankety, jíž Jablunkovští zjišťovali spokojenost s příležitostmi k volnočasovému vyžití dětí a mládeže. V okolí nového hřiště souběžně vzniknou i zelené odpočinkové plochy pro rodiče s malými dětmi a další obyvatele sídliště.

Město Havířov zaujalo projektem »Revitalizace dětského hřiště v Havířově-Šumbarku k volnočasovému využití«. Jádrem je vybudování streetballového hřiště, které využijí i místní mládežnické spolky. Nezapomene se ani na malé obyvatele sídliště.

Ambicí projektu »Dobrý den, pojďte ven«, který předložilo Občanské sdružení obyvatel Spořilova ve Frýdku-Místku, je vytvořit v klidové zóně mezi obytnými bloky centrum komunitního života. Umožní to nový altán, pouliční knihovna, nové posezení apod. a návazné aktivity.

Jádrem projektu Softballového klubu Slávie Ostravská univerzita »Softballem na sídlišti ke sportovní radosti« je obnova bývalého softballového hřiště na sídlišti Dubina, které nabídne využití také místním školám a rodinám s dětmi.

Ostravský Městský obvod Poruba se projektem »Oživíme skatepark společně?!« ve spolupráci s občanským sdružením KRCH OFF rozhodl zrevitalizovat zanedbaný skatepark, jehož součástí bude i škola výuky jízdy na skateboardu a půjčovna ochranných pomůcek zdarma.

Veškeré informace o programu Sídliště žije a podpořených projektech najdou zájemci na webu http://sidlistezije.cz. Vybrané projekty představíme i v některém z dalších vydání časopisu Moderní obec.

Nad starým skateparkem v Ostravě-Porubě má patronát radnice a o. s. KRCH OFF.

Nové streetballové hřiště zlepší prostředí vyloučené lokality Havířov-Šumbark.

FOTO: archiv Nadace OKD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *