Na sídlišti v Orlové bude veseleji. Jeho obyvatelé už přiložili ruce k dílu

Zatím nejdále jsou s projektem, jenž letos získal podporu v novém programu Nadace OKD »Sídliště žije«, v Orlové. Přesněji na sídlišti se zahradou u volnočasového Klubu Spirála.

Záměr projektu »Vesele uprostřed sídliště« přeměnit zanedbanou zahradu kolem volnočasového Klubu Spirála, jenž patří k DDM Orlová, na prostor ke společnému trávení volného času obyvatel sídliště všech generací nabývá konkrétní obrysy. Po fázi komunitního plánování proměny zahrady a veřejném projednání studie architektky Ivy Škvorové mají organizátoři projektu a další zúčastnění za sebou i pracovní brigádu. Konala se o prvním říjnovém víkendu a sešlo se na ní třicet dobrovolníků: dětí, mládeže i dospělých.

Děti se podílely na jednodušším úklidu (např. hrabání listí), hoši a muži pracovali na odstranění starého oplocení beach volejbalového hřiště. Během další brigády se zbourá beton, aby vznikla plocha pro lanovou pyramidu. Ta se má v areálu zahrady instalovat ještě letos. Příští rok vznikne podle plánu vše ostatní v souladu s projektem (tj. relaxační zóna a nové hřiště pro plážový volejbal).

Podporu programu Sídliště žije letos získaly ještě další čtyři projekty: Přírodní zahrada v brněnské MČ Starý Lískovec, Otevřená zóna pro život na sídlišti Černý Most v Praze, Letňák – Areál pro všechny v Orlové a Multifunkční alternativní centrum Kryt ve Studénce. Také o jejich realizaci budeme v Moderní obci informovat.

O programu Sídliště žije

Sídliště žije je nový grantový program Nadace OKD, jenž podporuje obnovu či tvorbu veřejných prostranství na sídlištích a současně oživení místní komunity. Povinnou součástí realizace podpořených projeků je přímé zapojení místních občanů.

Více na www.sidlistezije.cz, kde bude 5. 11. vyhlášena nová výzva pro rok 2013.

Staré oplocení hřiště pro plážový volejbal, zasazené do betonu, šlo bourat jen ztuha.

FOTO: NADACE OKD

Studie části areálu: asfaltové plochy se místy zatravní a přibudou i herní prvky.

VIZUALIZACE: ARCHIV NADACE OKD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *