Na velikonočních trzích v Ostravě podpořili energetici chráněné dílny, letos padl rekord

Zaměstnanci společnosti ČEZ spojili příjemné s užitečným – přímo v práci pořídili krásnou sváteční výzdobu do svých domácností a zároveň podpořili zaměstnávání hendikepovaných. Na velikonočních trzích chráněných dílen v ostravském Domě energetiky přispěli na dobrou věc rekordními 61 tisíci korun.  

Na trzích prodávali své výrobky lidé z ostravské Charity sv. Alexandra a Charity Opava, sváteční atmosféru podpořila lahodná káva z produkce Mental Café. Největší úspěch měly výrobky z chráněných dílen Charity Opava, která utržila bezmála 40 tisíc korun. Velký zájem byl hlavně o keramické velikonoční dekorace – zajíčky, slepičky a zápichy, ale také o keramické koule a hrníčky.

Vážíme si vřelého přijetí a velkého zájmu všech nakupujících. Potěšující bylo ocenění naší ruční práce – pochvalu jsme předali na naší šicí i keramické dílně lidem, kteří se na výrobě s láskou podílejí. Zájem předčil naše očekávání,“ říká Ludmila Slaninová, která má v Charitě Opava organizaci prodejních akcí na starost.

U prodejních stolů Charity sv. Alexandra šly na odbyt hlavně kuchyňské chňapky a laserové velikonoční výrobky, od vajíček až po zápichy. „Děkujeme, že jsme mohli být součástí této akce. Každý nakupující podpořil našil činnost a podtrhl jistotu pracovních míst pro hendikepované. Máme radost, že lidem není naše charitní poslání lhostejné,“ zhodnotili tržbu přesahující 16 tisíc korun zástupci ostravské charity.

/zr/*

Na snímku: Velikonoční trhy chráněných dílen v ostravském Domě energetiky

Foto: archiv ČEZ

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down