Na výsadbu stromků mohou obce žádat o granty

Až do 1. dubna si můžete zažádat o grant z programu Škoda Stromky. Ve výzvě můžete získat až 100 tisíc korun na jarní a podzimní výsadby v rámci celé České republiky. 

Lze získat grant v rozsahu 10 000–100 000 Kč, přičemž lhůta pro podání žádosti je od 1. 3. do 1. 4. 2024
Podporována je celá ČR se zaměřením na Škoda regiony (okres Trutnov, Semily, Náchod, Rychnov n. Kněžnou, Mladá Boleslav). Žádat můžete na: zakoupení sazenic a materiálu k zajištění jejich stabilizace a jejich dopravu na místo výsadby, uhrazení následné péče, mobiliář, vypracování odborného posudku či odborný dozor při výsadbě. Program je určen pro výsadbu stromů a zeleně, přispívajících k zadržení vody v krajině, plnění protierozních funkcí, zvýšení biodiverzity a obnovu dobře fungujících ekosystémů.

Více o výzvě ŠKODA Stromky na https://www.nadacepartnerstvi.cz/skoda-stromky-2024

Do 30. dubna 2023 si můžete zažádat také o grant z programu Sázíme budoucnost s KB penzijní společností. Ve výzvě můžete získat až 250 tisíc korun na výsadbu nebo obnovu alejí, a to zejména v zemědělské krajině. Jako součást projektu mohou být z grantu podpořeny také úpravy studánek a pramenů, lavičky, vzdělávací a interpretační panely, herní a drobné krajinné prvky či berličky pro dravce.

Více o výzvě KB Penzijní společnost na https://www.nadacepartnerstvi.cz/sazime-budoucnost-kbps-2024

/zr/*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down