Autor
Kategorie:
Legislativa

Nástroje ekonomického řízení ve veřejném sektoru

Praktickému zavedení ekonomického řízení do oblasti veřejného sektoru může zásadně napomoci využívání moderních tzv. manažerských nástrojů, které se osvědčily jak u podnikatelů, tak u nejrůznějších subjektů veřejného sektoru v mnoha vyspělých zemích světa. Na představení vybraných nástrojů řízení...

Praktickému zavedení ekonomického řízení do oblasti veřejného sektoru může zásadně napomoci využívání moderních tzv. manažerských nástrojů, které se osvědčily jak u podnikatelů, tak u nejrůznějších subjektů veřejného sektoru v mnoha vyspělých zemích světa. Na představení vybraných nástrojů řízení snadno použitelných v prostředí českého veřejného sektoru se zaměřuje publikace Nástroje ekonomického řízení ve veřejném sektoru autorského kolektivu v čele s Janou Vodákovou. Kromě úvodní jsou všechny další kapitoly věnovány vždy jednomu z následujících nástrojů, a to finančnímu účetnictví, manažerskému účetnictví, programovému financování a rozpočtování, finanční analýze, Cost – Benefit analýze a benchmarkingu. Cílem jednotlivých kapitol je kromě obecného představení vybraného nástroje, stručného popisu jeho významu a možností uplatnění pro ekonomické řízení také uvedení praktických příkladů jeho aplikace u subjektů veřejného sektoru. Kniha je proto přínosná nejen pro rozšíření teoretických poznatků, ale i jako praktická inspirace pro manažery z oblasti veřejného sektoru, jak zkvalitnit proces řízení a propojit jej s konceptem 3E.

Tuto užitečnou publikaci vydalo nakladatelství Wolters Kluwer ČR, a. s., v roce 2013. Brožovaná vazba, 208 stran. Objednat ji lze na: www.obchod.wkcr.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *