Návrh novely nového stavebního zákona má být předložen v březnu, počítá MMR

Věcnou novelu nového stavebního zákona, respektive její předlohu chce Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) předložit k připomínkovému řízení do konce března. Uvedla to Česká tisková kancelář. Předloha má podle ministra Ivana Bartoše zejména zrušit vznik Nejvyššího stavebního úřadu a změnu struktury stavebního řízení, jak ji prosadila bývalá vláda. Má se podle Bartoše zaměřit také na ochranu veřejného zájmu a zjednodušení stavebního řízení.

„Není naší ambicí v tomto krátkém čase dotáhnout část územního plánování, popřípadě existence regulačních plánů,“ uvedl ministr. Rovněž úpravy institutu plánovacích smluv mezi developery a obcemi by byly možné podle něj až ve druhé polovině volebního období.

Nový stavební zákon má vstoupit v účinnost v polovině roku 2023, některé změny však platí už od ledna. Skupina koaličních poslanců a později i vláda Petra Fialy (ODS) už předložila novely, které odkládají o rok účinnost některých částí nového zákona. Jde hlavně o vznik plánovaných krajských stavebních úřadů. Zákonodárci zatím předlohy neprojednali.*

ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down