Nedočerpání odhaduje ministryně Šlechtová pod 10 miliard

Zatímco ještě na začátku roku 2015 se odhady nedočerpání za poslední rok pohybovaly kolem 85 mld. korun a ve druhé polovině roku činily 36 mld. korun, dle nejnovějších údajů ministerstva pro místní rozvoj se aktuální odhad nedočerpání evropských dotací za rok 2015 pohybuje pod 10 mld. korun.

 

 

„Pokud bych nyní měla říci svůj osobní tip, kolik se nepodaří dočerpat, říkám 8 miliard korun. Musím velmi ocenit úsilí všech, kteří mají podíl na výrazném snížení částky, která za loňský rok zůstane nevyužita,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

 

Mezi hlavní důvody úspěchu patří nejen pozitivní trend v řešení EIA, ale zejména naprostá koncentrace jednotlivých řídicích orgánů na dočerpání, tedy intenzivní komunikace a pomoc žadatelům o dotace. Obrovský posun se podařil zejména u programů Ministerstva dopravy a také u Integrovaného operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Kolik se nakonec skutečně nedočerpá, bude známo až v červenci letošního roku.

Za celé programové období 2007–2013 se podařilo realizovat více než 73 tisíc projektů, které pomohly při rozvoji celé České republiky a přinesly až 85 tis. pracovních míst.*

/TZ/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *