Nejen řemeslo, ale i technika má zlaté dno

Soutěž s názvem Technika má zlaté dno je součástí projektu na podporu technického vzdělávání. Devátý ročník soutěže pro studentky a studenty středních škol z celého Plzeňského kraje proběhl v úterý 12. října ve společenském sále Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni. Své technické znalosti poměřilo 19 soutěžních týmů. Jejich úkolem byla montáž výrobku ze stavebnic Merkur a Boffin.

Čtyřčlenné soutěžní týmy měly čtyři hodiny na to, aby sestavily funkční hledač světla. K dispozici jim byli odborní poradci a pomocný tým pedagogů a žáků zmíněného učiliště. Soutěže se zúčastnilo 76 žáků a jejich týmy byly rozděleny do tří kategorií: gymnázia, střední odborné školy a střední odborná učiliště. Na soutěž dohlížela komise složená ze zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Krajského úřadu Plzeňského kraje, Západočeské univerzity v Plzni a Elektrotechnického cechu Plzeňského regionu.

Na vítěze čekaly diplomy a poukázky na nákup elektroniky v hodnotě 4 000 korun (1. místo), 3 000 korun (2. místo) a 2 000 korun (3. místo) a 1 000 korun (zvláštní cena komise). V kategorii gymnázií zvítězil tým Gymnázia Mikulášské nám. 23, v kategorii středních škol vyhrál tým Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické a v kategorii středních odborných učilišť získal první místo domácí tým SOU elektrotechnického.

/zr/

Na snímku vítězný tým v kategorii středních odborných učilišť – studenti Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni.

Foto: archiv soutěže

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down