Nejlepší zpravodaj mají obec Velatice na Brněnsku a město Třinec

Obec Velatice v Jihomoravském kraji a město Třinec vyhrály soutěž O nejlepší obecní a městský zpravodaj 2019, kterou pořádá občanské sdružení Civipolis o.p.s. a jejímž spoluvyhlašovatelem je i Sdružení místních samospráv ČR.

Do devátého ročníku soutěže přihlásily obce a města z celé ČR 331 zpravodajů, z toho 37 elektronicky. Porota vybírala také nejlepší zpravodaj mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin, kterých obdržela celkem 17, a také nejlepší rubriku či nejlépe zpracované téma.

U přihlášených městských zpravodajů zabodovalo město Nymburk, které získalo druhé místo, a Kutná Hora, jež se umístila na třetí příčce.

obecních zpravodajů vybrala porota jako druhý nejlepší zpravodaj obce Jistebník v Moravskoslezském kraji a jako třetí zpravodaj obce Zlechov ve Zlínském kraji.

V kategorii Zpravodaj mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin vyhrála soutěž MAS Podlipansko, která působí v části území Středočeského kraje.

Vítěz kategorie Nejlepší rubrika - téma bude vyhlášen 15. října 2020.

Úkolem pětičlenné poroty, ve které zasedají zástupci vyhlašovatelů, bylo zhodnotit došlé zpravodaje po stránce obsahové pestrosti, kvality textů, grafiky, hodnotitelé berou v potaz i celkový dojem zpravodaje. Předsedou poroty je Pavel Šaradín z katedry politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého (KPES FF UP) v Olomouci, místopředsedkyní Marie Šuláková, publicistka a šéfredaktorka zpravodaje SMSKA. Dalšími hodnotiteli jsou Helena Sedláčková, lektorka a bývalá pracovnice informačního centra Masarykova onkologického ústavu, Karel Páral, novinář a pedagog katedry žurnalistiky FF UP v Olomouci, a Josef Kořenek, kulturní pracovník a organizátor Dnů lidí dobré vůle.

Soutěž každoročně vyhlašuje katedra politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého (KPES FF UP) v Olomouci, Civipolis o.p.s., Unives.eu a Angelus Aureus o.p.s. u příležitosti svátku slovanských věrozvěstů a Dnů lidí dobré vůle na Velehradě. „Vyhlášení výsledků soutěže se mělo uskutečnit tradičně 4. července na Velehradě. Vzhledem k omezením souvisejícím s jarní epidemií koronaviru jej ale přesouváme na 5. listopadu do Ostravy, kde se uskuteční konference SMS ČR. Všechny oceněné budeme včas informovat,“ upřesnila Marie Šuláková.

Během prázdnin se na webových stránkách civipolis.cz a zejména na facebooku https://www.facebook.com/civipolis.cz/ objeví zdůvodnění pořadí prvních deseti nejlepších zpravodajů v každé kategorii a komentáře k nim. „Kategorii nejlepší příspěvek/rubrika/téma vyhlásíme až 5. listopadu. Většinu nominovaných příspěvků zveřejníme na facebooku a pokud budete chtít, okomentujte je. Velmi se těšíme na vaše názory,“ dodal předseda poroty Pavel Šaradín.*

/tz/

Na horním snímku: Obálka aktuálního vydání Třineckého zpravodaje, který zvítězil v kategorii městských  zpravodajů

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down