Největší konference v oboru teplárenství chystá poutavý program

Dvacátý ročník odborné konference, která se nově pod názvem Dny teplárenství a energetiky uskuteční ve dnech 23. až 25. dubna v Hradci Králové, rozšiřuje program o aktuální témata pro představitele obcí i technologických firem. Odborníci nejen z České republiky, ale i z dalších zemí střední Evropy...

Dvacátý ročník odborné konference, která se nově pod názvem Dny teplárenství a energetiky uskuteční ve dnech 23. až 25. dubna v Hradci Králové, rozšiřuje program o aktuální témata pro představitele obcí i technologických firem.

Odborníci nejen z České republiky, ale i z dalších zemí střední Evropy na ní budou diskutovat o klíčových otázkách budoucí evropské politiky v oblasti teplárenství, která bude mít zásadní dopad na ekonomické podmínky jednotlivých členských států EU. Ať už jde o státní dotační politiku v oblasti teplárenství, nebo o emisní limity, které jsou již dnes za ekonomickým optimem. Tématem, jež rozvíří živou diskusi, určitě bude i otázka dalších zdrojů nezbytných pro přežití českého teplárenství.

Panel k regulaci cen tepla nabídne přítomným odborníkům možnost sdělit své připomínky a návrhy k projektu nové regulace cen tepelné energie, připravované Energetickým regulačním úřadem. Odborníci se budou moci poprvé seznámit s pohledy ERÚ na to, jak by se mohla regulace ceny tepla v budoucnu vyvíjet.

»Diskutovat se bude i o dalším směřování podpory vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla. Konference zhodnotí výsledky současného modelu podpory, který běží již déle než rok, ale stále ho provázejí některé nejasnosti,« poznamenává Ing. Martin Hájek, Ph.D., ředitel Teplárenského sdružení ČR.

Zástupci obcí se mohou těšit například na přednášku Modernizace soustavy zásobování teplem v Kopřivnici. Tam dlouhodobě panovaly velké spory mezi vlastníkem soustavy a radnicí, nyní se však podařilo dosáhnout dohody, která je výhodná pro obě strany a může být inspirací pro ostatní. Odborníci z oblasti veřejné správy nepochybně ocení i sekci věnovanou odpadům a jejich využití v energetice, která nabídne diskusi nad různými variantami energetického využití komunálních odpadů.

Registrace na konferenci Dny teplárenství a energetiky, pořádanou Teplárenským sdružením ČR, je možná na internetové adrese: www.dnytepen.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *