Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Netypická rekonstrukce zvýšila kapacitu mateřské školy v Hovorčovicích

Mateřská škola v Hovorčovicích, starobylé obci (první historický záznam o ní se datuje k roku 1088) blízko Prahy, už nějakou dobu svou kapacitou nevyhovovala. Díky podpoře z ROP Střední Čechy se tam však situace o poznání zlepšila.

V posledních letech se Hovorčovice výrazně rozvíjely a v obci se hodně stavělo. Přirozeně přibylo také dětí. A tak dozrál i čas na rekonstrukci místní mateřské školy, protože poptávka rodičů po předškolním vzdělávání dětí tam rok od roku sílila.

Rekonstrukce to byla netypická. Aby se mohla kapacita školy zvýšit o dalších 25 míst na současných 88, bylo třeba jednu původní část mateřské školy zcela demolovat, nově dostavět střední část včetně atria a další část budovy adaptovat.

Projekt s oficiálním názvem Přístavba a rekonstrukce MŠ Hovorčovice byl spolufinancován z Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy – priority Integrovaný rozvoj území, rozvoj venkova. Podpora byla přiznána ve výši 10,111 mil. Kč, přičemž celková cena díla činila 14,623 mil. Kč.

Díky projektu si obec zajistila dostatek míst pro umístění dalších dětí v mateřské škole. Nová třída s kompletním vlastním zázemím využívá prostorově část starší budovy a vnitřního dvora mezi budovami, kde došlo k přístavbě. Vzniklo dílo, které přináší užitek občanům Hovorčovic a přilehlých obcí a jejich dětem a zároveň je vizitkou zájmu obce o budoucí generace. Společnost KASTEN, která rekonstrukci provedla, se nemá za co stydět. Naopak. Její projektový tým vedl Zdeněk Randák.

Dalších 25 dětí si má kde hrát… A chystat se do opravdické školy. I tato stavba se proto pro společnost KASTEN stala skvělou referencí. Hovorčovické děti zase mají skvělé prostředí pro přípravu na dobu, kdy si nebudou jen hrát.

Celý projekt Přístavba a rekonstrukce MŠ Hovorčovice zvládla společnost KASTEN úspěšně uskutečnit během necelých sedmi měsíců.

FOTO: ARCHIV KASTEN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *