Nezapomeňte přihlásit kalendář své obce či svého města do soutěže

Již 1. dubna je uzávěrka příjmu přihlášek do soutěže Kalendář 2016. Letos v ní poprvé samostatně oceňovanou skupinou budou kalendáře přihlašované městy a obcemi. Účast v soutěži je pro územní samosprávné celky bez poplatku.

Je dobře, že ani v dnešní digitalizované době neztrácí tištěný kalendář své kouzlo. Může být opravdovým uměleckým dílem a velmi působivou formou prezentace – například i obce a města. Zároveň  může představit i um tiskaře, stejně jako silný lidský příběh, který stál u jeho zrodu. Soutěž o nejhezčí kalendář je tak soutěží příběhů, umění i poctivého řemesla.

„Cílem soutěže Kalendář obce 2016 je ocenit výjimečné práce – kalendáře a to nejen z pohledu vlastního polygrafického zpracování, ale i z hlediska originálního návrhu či společenského poselství,“ říká prezident Svazu polygrafických podnikatelů a zároveň člen odborné poroty Zdeněk Sobota. Společně s ním v porotě usedne tvůrce písma František Štorm, vydavatel, nakladatelství KANT Karel Kerlický, fotograf Jan Ságl, grafický designér Ondřej Kafka, konzultant PR agentury Bison & Rose Václav Sochor a šéfredaktor Novin pre grafický priemysel František Kavecký.

Odborná porota se ve svém hodnocení zaměří na celkovou výtvarnou úroveň kalendáře a jeho originalitu, inovativní přístup zpracování, kvalitu polygrafického zpracování a společenský přínos kalendáře.

Samostatnou oceňovanou skupinou budou kalendáře přihlášené městy, městysi a obcemi, na jejichž tvorbě se mnohdy podílejí místní výtvarníci a fotografové. Kalendáře se tak stávají zprostředkovateli atmosféry daného místa, napomáhají rozvíjet cestovní ruch či třeba podporují osvětu v oblasti odpadového hospodářství obce. Ve svém důsledku se tak podílejí na obnově participace občanů na rozvoji svého města nebo obce. Ten nejlepší získá ocenění Kalendář obce.

Účast v soutěži je pro územní samosprávné celky bez poplatku. Výstava oceněných kalendářů se uskuteční ve dnech 10.–12. května 2016 v rámci výstavy REKLAMA POLYGRAF na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Praze-Letňanech. Na webu soutěže  ( http://kalendarroku.cz/ ), kde budou všechny přihlášené kalendáře představeny, bude probíhat ve dnech 25. dubna až 5. května 2016 hlasování veřejnosti.

Více informací o soutěži najdete na: http://reklama-fair.cz/ .

/rš/

 

Na snímku ukázka z kalendáře Vimperk pod Boubínem, který byl pro rok 2016 městem vydán nákladem 1100 výtisků. Autor snímků, vimperský fotograf Jan Tláskal zachytil své město s okolní krajinou v různých ročních obdobích.

*

Foto: www.vimperk.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *