Nová infokavárna v Albrechticích na Karvinsku potěší turisty i místní

Ve Městě Albrechtice (okr. Karviná) spouští provoz Infokavárna. Sloužit bude nejen turistům, kteří se zde zastaví během výletu na Jesenicko nebo Osoblažsko. Její služby ocení i místní, podobné zařízení ve městě chybělo. Na projekt přispěl Moravskoslezský kraj 3 miliony v rámci podpory znevýhodněných oblastí.

„Město Albrechtice je branou na Jesenicko i Osoblažsko. Až do dneška tam chybělo místo, kde by se turisté dozvěděli, jaké mají v okolí možnosti, koupili si turistickou známku nebo si s dětmi po výletě odpočinuli u kávy a zákusku. Klidná a příjemná kavárna chyběla i místním lidem, proto mě těší, že kraj v rámci dotačního programu Podpora znevýhodněných oblastí Moravskoslezského kraje podpořil i vznik místní Infokavárny,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška s tím, že kraj na projekt přispěl 3 miliony korun.

Infokavárna se nachází v přízemí památkově chráněného měšťanského domu na náměstí ČSA. „Právě tyto prostory byly poslední částí měšťanského domu, který potřeboval rekonstrukci. Díky podpoře Moravskoslezského kraje je teď dům celý krásný, a navíc slouží lidem. Dříve byly na náměstí dvě cukrárny, po jejich uzavření jsme často slýchali, že lidem podobné zařízení chybí. A tak jsme to propojili s vybudováním centra pro výletníky,“ řekla starostka Albrechtic Jana Murová.

„Nová Infokavárna bude propagovat nejen okolí obce, ale i další místa Moravskoslezského kraje. Bude upozorňovat na Technotrasu, například oblíbená úzkokolejka je odsud jen asi pět kilometrů. Kavárna bude také sloužit jako půjčovna elektrokol, " řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

Infokavárna ve Městě Albrechtice bude v provozu od pondělí do neděle od 10 do 16 hodin. V zimních měsících bude provoz případně zkrácen.*
/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down