Nová radnice Prahy 12 dnes začala sloužit občanům

Veřejnosti se dnes otevřel nový úřad Městské části Praha 12. V nové budově se vykonávají veškeré agendy státní správy ze správního obvodu Praha 12, a bylo tam vytvořeno i zázemí samosprávy. Městská část Praha 12 se rozkládá na jižním okraji hlavního města Prahy na pravém břehu řeky Vltavy.

Původně byla jednotlivá pracoviště rozmístěna po území Prahy 12, a občané tak museli obcházet s žádostmi k vyřízení několik různých budov od sebe vzdálených i několik stanic MHD.

Sestěhováním úředníků do jedné moderní budovy se dokončil pět let trvající proces od schválení záměru, přípravy projektové dokumentace až po dokončení samotné stavby. Přestože byl záměr schválen již v minulém období, tak jsme výstavbu v rekordně krátkém čase dokončili. Věříme, že bude znamenat nejen výrazně lepší pracovní prostředí pro pracovníky úřadu, ale že také občané ocení, že si veškerou administrativu spojenou s naším správním obvodem vyřídí na jednom jediném místě.“ vysvětluje místostarosta Petr Šula a dodává: „Během září proběhne Den Prahy 12 spojený zároveň se dnem otevřených dveří. Občané tak budou mít možnost nahlédnout i do míst, kam by se za normálních okolností možná ani nepodívali. Celá akce bude samozřejmě doplněna doprovodným programem, a to včetně představení návrhů participativního rozpočtu nebo hudební produkce.

Součástí prostor Nové radnice bude také kavárna, která by se měla otevřít veřejnosti ještě v létě, v září pak také restaurace. Veškeré obchodní prostory v budově jsou již pronajaté, nicméně zatím ještě stále zbývá několik volných kancelářských prostor k pronájmu.

Součástí budovy Nové radnice bude také nová obřadní síň, která umožní pořádání jak menších, tak větších svateb, včetně venkovní svatby na terase v nejvyšším patře budovy. V přízemí budovy pak najdete sál, který nebude sloužit pouze zastupitelům, ale bude možné si jej pronajmout také k pořádání seminářů, školení či kulturních akcí.

Městskou část Praha 12 tvoří části obce Cholupice, Kamýk, Komořany, Modřany a Točná. Správní obvod Praha 12 je tvořen územím městských částí Praha 12 a Praha-Libuš,

/zr/

Na snímku: Nová radnice MČ Praha 12

Foto: archiv městské části*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down