Nové hřiště v Bystročicích otevřela ministryně Šlechtová

Obec Bystročice v Olomouckém kraji se může pyšnit zcela novým dětským hřištěm, které vzniklo za přispění dotace z Ministerstva pro místní rozvoj. Slavnostního otevření se osobně zúčastnila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

„Obec Bystročice využívá již řadu let možnost podpory ze strany Ministerstva pro místní rozvoj a je zde vidět, jak dotace pomáhají obci s jejím rozvojem a zapojením občanů do života v obci. Nové dětské hřiště ocení zejména zdejší děti, které se před zahájením prázdnin těší na venkovní aktivity,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Nové dětské hřiště v obci Bystročice je součástí víceúčelového sportovního areálu. Výstavba byla podpořena z národního dotačního titulu Podpora zapojení dětí a mládeže do komunitního života v obci částkou 400 tisíc korun.*

 

Díky projektu s názvem „Trávíme čas společně“ se v areálu sportovně rekreačního centra u místní sokolovny postavily jednotlivé herní prvky, zařízení venkovního fitness a také dopadové plochy u jednotlivých prvků.

„K impulsu na dovybavení sportovního areálu nás přivedli sami děti a jejich rodiče, kterým vedle dobře vybaveného sportovního areálu chyběly prvky pro jednotlivce, individuální posilování a zejména pro ty nejmenší z nás. Nyní tak mohou i díky podpoře ze strany Ministerstva pro místní rozvoj všichni trávit čas společně v jednom areálu,“ uvedla starostka obce Bystročice Marta Turečková.

TZ

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *