Nové kontaktní místo pro podporu bydlení vznikne v Praze v její deváté městské části

V rámci rozšiřování sítě kontaktních míst pro bydlení otevírá Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s městskou částí Praha 9 novou kancelář určenou pro poskytování informací a podpory v oblasti bydlení. Tato iniciativa je součástí projektu Zabydlování a podpora v bydlení domácností a kontaktní místa pro bydlení, který je financován z Evropského sociálního fondu a má za cíl poskytnout komplexní služby osobám v bytové nouzi, ohroženým ztrátou bydlení nebo těm, kdo řeší problémy se stávajícím bydlením.

„Otevření kontaktního místa v Praze 9 je dalším krokem ke zpřístupnění podpory Pražanům, kteří potřebují poradit s otázkami bydlení. Toto nové místo nám umožní rychleji reagovat na individuální potřeby lidí a nabídnout jim řešení na míru. Ať už se jedná o pomoc při vyhledávání vhodného bydlení, poradenství v oblasti dluhů, či jiné sociální oblasti,“ říká Alexandra Udženija, náměstkyně primátora hlavního města Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví.

Poradenství v bytových otázkách zdarma

Nové kontaktní místo pro podporu bydlení nabídne širokou škálu služeb, od informací o možnostech získání bydlení na území Prahy 9, přes podporu a poradenství pro osoby v bytové nouzi nebo ohrožené ztrátou bydlení až po zprostředkování pomoci při řešení stížností a návrhů stávajících nájemníků v sociálních bytech. Služba je dostupná všem občanům, kteří hledají řešení svých bytových problémů, a to zdarma.

Tomáš Portlík, starosta Prahy 9, dodává: „Jsme hrdí, že se Praha 9 stává součástí tohoto významného projektu. Nové kontaktní místo pro bydlení představuje významný přínos pro naše občany, kteří nyní získají přímý přístup k odbornému poradenství a podpoře v bytové oblasti přímo ve své městské části.“

Praha 9 se tak připojuje do projektu k centrální pobočce v budově pražského magistrátu v Jungmannově ulici a již zapojeným městským částem Praha 1, Praha 3, Praha 5 a Praha 14. V následujících dnech plánuje hlavní město otevřít další kontaktní místo v Praze 8. Tím se rozšíří síť podpory dostupné pro občany hlavního města v oblasti bydlení ještě více.

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down