Novému parku v Brně Komárově lidé dali jméno Mariacela

Část břehu Staré Ponávky nad sídlištěm v Brně Komárově prošla revitalizací a nový park slouží obyvatelům od loňského roku. Čekal ještě na své pojmenování. O něm rozhodli obyvatelé v internetovém hlasování. Z užšího výběru zvítězil návrh Mariacela.

Z pětice návrhů jmen pro nový park Na Luhu, Veverka, Mariacela, U Náhonu nebo U Ledňáčka, jež byly předmětem internetového hlasování, se občanům nejvíce líbilo pojmenování Mariacela. Inspirací je název někdejší obce Malá Mariacela, kterou později pohltila městská část Komárov. Ankety se zúčastnilo 601 lidí.

„Zvolený název ještě musí schválit Zastupitelstvo městské části Brno-jih, Pracovní skupina pro názvosloví města Brna a Zastupitelstvo města Brna,“ popsal další postup náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

První část břehu Staré Ponávky nad sídlištěm v Brně Komárově upravili stavbaři v roce 2019. Park byl otevřen počátkem roku 2020, má rozlohu asi 1,45 ha a nahradil parkoviště a výběh pro psy. Návštěvníkům se zpřístupnil břeh říčky díky pobytovým schodům a molu. Dříve regulovaná říčka byla upravena do přirozenější podoby a přemostěna třemi lávkami. Ty propojují blízké sídliště s komerčním areálem Svatopetrská. Podél toku vybudovali stavbaři betonovou komunikaci a další mlatové stezky, které se kombinují s kamennou dlažbou. Přibyl nový mobiliář, dřevěná lehátka rozmístěná po obvodu centrální louky a nově vysazené stromy, keře i byliny. Úpravy vyšly na 20,25 mil. Kč. V plánu je revitalizace dalších částí téměř 4 km dlouhého toku.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down