Autor
Kategorie:
Různé

Nový občanský zákoník na FORU MUNICIPAL 2013

S velkým zájmem zástupců obcí a měst se v posledním březnovém týdnu setkal 1. ročník odborného kongresu FORUM MUNICIPAL 2013. Do hotelu Jezerka v Seči na Chrudimsku se jich sjela bezmála stovka na tuto dvoudenní akci, věnovanou novému občanskému zákoníku, který nabude účinnosti k 1. 1. 2014. Hned...

S velkým zájmem zástupců obcí a měst se v posledním březnovém týdnu setkal 1. ročník odborného kongresu FORUM MUNICIPAL 2013. Do hotelu Jezerka v Seči na Chrudimsku se jich sjela bezmála stovka na tuto dvoudenní akci, věnovanou novému občanskému zákoníku, který nabude účinnosti k 1. 1. 2014.

Hned první den vystoupil JUDr. Tomáš Sokol, jehož příspěvek o trestní odpovědnosti starostů a zastupitelů se setkal s velkým ohlasem přítomných. Nový občanský zákoník přednášeli střídavě Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová a JUDr. Miroslav Kubánek, druhý den čekalo účastníky vystoupení doc. Mgr. Pavla Šaradína, Ph.D., a tajemníka Statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Ing. Petra Menšíka.

Na kongresu tak zaznělo 14 poutavých přednášek s množstvím konkrétních praktických příkladů na témata jako Zastupování a opatrovnictví se zaměřením na povinnosti měst a obcí, Ochrana osobnostních práv (volených zástupců obcí, úředníků i obcí), Vlastnictví se zaměřením na podstatné změny ve vztahu k obcím a městům, Smlouvy, Lhůty, promlčení, uznání dluhu a související problematika – to vše ve vztahu k novému občanskému zákoníku.

O úspěch kongresu se zasadil i večerní program. Ochotníci z nedaleké obce Prachovice uvedli pohádku Mrazík, v níž si zahrála i prachovická starostka Mgr. Bohuslava Čepová se svou kolegyní Ditou Bořilovou z obecního úřadu. Pořadatelé dostáli názvu večerního programu Možná přijde i kouzelník, když zajistili podmanivé vystoupení finalisty pořadu Česko Slovensko má talent – kouzelníka Ondřeje Sládka.

V tombole, která večerní program zakončila, jednu z cen – roční předplatné měsíčníku Moderní obec (byl hlavním mediálním partnerem kongresu) pro svou obec vyhrála prachovická starostka Mgr. Bohuslava Čepová. Jako výherkyně ročního předplatného měsíčníku Odpady byla vylosována starostka obce Skalička (okr. Přerov) Petra Kočnarová. Oba časopisy jsou z produkce vydavatelství Economia, a. s.

Bezmála stovka účastníků kongresu vyslechla i přednášky advokátky Mgr. Jany Zwyrtek Hamplové, zastupitelky Mohelnice, a JUDr. Miroslava Kubánka, vedoucího odboru Kancelář starosty a tajemníka MěÚ Pelhřimov, který mj. hovořil na téma opatrovnictví v kontextu nového občanského zákoníku. Na prostředním snímku mezi nimi je moderátorka kongresu PhDr. Alena Hasáková.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová, pořadatelka kongresu, s jedním z jeho hlavních řečníků – JUDr. Tomášem Sokolem.

FOTO: Martin Špunda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *