01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O kratší autobusy je zájem

LIBCHAVY / HRADEC KRÁLOVÉ Pět nových moderních, částečně nízkopodlažních malokapacitních autobusů SOR CN 8,5 začlenila v srpnu do svého vozového parku společnost Veolia Transport Východní Čechy a. s. (VT VČ). Jejich nákup za téměř 16 mil. Kč (bez DPH) byl podpořen z ROP Severovýchod. Ing. Jindřich...

LIBCHAVY / HRADEC KRÁLOVÉ

Pět nových moderních, částečně nízkopodlažních malokapacitních autobusů SOR CN 8,5 začlenila v srpnu do svého vozového parku společnost Veolia Transport Východní Čechy a. s. (VT VČ). Jejich nákup za téměř 16 mil. Kč (bez DPH) byl podpořen z ROP Severovýchod. Ing. Jindřich Poláček, generální ředitel společnosti VT VČ, zdůraznil, že k této investici vedla snaha o modernizaci vozového parku, zvýšení kvality poskytovaných služeb i o úsporu pohonných hmot. Nové autobusy budou jezdit na méně frekvetovaných linkách, zejména na Chlumecku, Bydžovsku, Nechanicku a Jaroměřsku.


Zvýšený zájem o autobusy v délce 8,5 metru trvá podle Ing. Jaroslava Trnky, generálního ředitele společnosti SOR Libchavy spol. s r. o., už asi dva roky. Během nich společnost přijala objednávky na více než 100 autobusů SOR CN 8,5. Pro své užitné vlastnosti a jizdní schopnosti se tento typ stal oblíbeným prostředkem na zajištění dopravní obslužnosti na méně vytížené autobusové spoje. Díky nižší spotřebě šetří náklady za pohonné hmoty oproti spojům, kde dosud nasazovali velké autobusy. Uplatnění nalezne i tam, kde standardní velké autobusy mají problémy s průjezdností, např. v centrech měst.

Autobusy SOR CN 8,5, které od srpna jezdí na spojích Veolia Transport Východní Čechy vyhovují nejpřísnějším ekologickým limitům EURO 5 (na snímku záběr z jejich předávání).

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down