O půlnoci z 2. na 3. října končí příjem přihlášek či nominací do soutěže Komunální politik roku 2017. Nepropásněte příležitost propagovat své město, svoji obec!

Soutěž Komunální politik roku vstoupila do svého už třetího ročníku. Vyplnění on-line přihlášky nebo nominace nezabere více času než slabou půlhodinku. Do soutěže se může přihlásit kdokoliv ze zastupitelstev obcí a měst, ale také může kohokoliv ze zastupitelstva do soutěže sám nominovat. Soutěž pořádá časopis Moderní obec ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR a Sdružením místních samospráv ČR.

Jde pouze o to najít zajímavý a inspirativní projekt, který je výrazně spjat s konkrétní osobností z řad představitelů územních samospráv, ať už konkrétní komunální politik takový projekt vymyslel nebo prosadil v zastupitelstvu či ve veřejnosti, významně se zasadil o jeho realizaci apod. Právě prostřednictvím takového projektu se komunální politik účastní soutěže.

Letos se o vítězství v soutěži můžete se svými projekty ucházet v kategoriích: Sociální projekt roku, Děti a rodiče, Sport a veřejné zdraví, Veřejná zeleň, Kulturní a vzdělávací činnost, Odpadové hospodářství a Vytváření veřejného prostoru. Příslušný projekt musí být realizován, uskutečněn, zkolaudován apod. v období od 1. ledna 2016 do 30. září 2017.

Přihláška/nominace v on-line podobě je na www.komunalnipolitikroku.cz , kde najdete i propozice soutěže a další podrobnosti. Uzávěrka příjmu přihlášek/nominací je o půlnoci 2. října 2017.

Hiatoricky první celkový vítěz soutěže – Komunální politik roku 2015 Petr Halada, starosta Kamýku nad Vltavou, těm, kdo snad ještě s odesláním přihlášky či nominace váhají, vzkazuje: „O soutěži Komunální politik roku 2015 jsem se dozvěděl úplně náhodou a nenapadlo mne, že bych se do soutěže měl přihlásit. Říkal jsem si, vždyť nedělám nic tak zvláštního, abych v soutěži mohl výrazně uspět. Vlastně se přiznávám, že jsem byl k podání přihlášky tak trochu přemluven. A pak už jsem se nestačil divit: Poprvé při návštěvě hodnotitelské komise a zejména pak podruhé při předávání cen Komunální politik roku 2015 v Senátu Parlamentu ČR. Ocenění jsem vůbec nečekal a dodnes jsem velmi mile překvapený, že jsem cenu získal i v celkovém hodnocení.

Velmi často se při své práci v regionální politice setkávám se starosty obcí z celé republiky. Proto si mohu dovolit tvrdit, že kvalitních projektů realizovaných v územních samosprávách jsou desítky, ba stovky. Proto si vás dovoluji vyzvat, abyste se do soutěže Komunální politik roku 2017 se svými projekty přihlásili.
Nebuďte prosím skromní – jste naopak dobří a máte na to v soutěži uspět. Držím vám palce!“

Loňská celková vítězka soutěže – Komunální politička roku 2016 Zuzana Čiháková, starostka města Kouřim, dodává: “

Soutěž Komunální politik je soutěží, která je pořádána lidmi, které komunální politika baví – a byť sami nejsou komunálními politiky, problematice územní samosprávy dobře rozumějí. Mají přehled i nadhled. Soutěž vznikla právě proto, aby byly přiblíženy široké veřejnosti všechny zaslané projekty, které se v obcích a městech povedly, takže se staly inspirací a obohacením pro další sídla. Za všemi těmito projekty stojí konkrétní lidé – komunální politici, ať už přišli s s dobrým nápadem na jejich uskutečnění, nebo se výrazně zasloužili o jejich prosazení a realizaci. Často jde o kombinaci obojího.
Letos bude soutěž Komunální politik roku 2017 završena příjemným setkáním všech jejích účastníků v Poslanecké sněmovně, kde budou předány ceny těm, jejichž projekty hodnotitelská komise složená převážně ze starostů z různých koutů republiky vyhodnotí jako nejlepší.
Přihláška projektu do soutěže je dobře uchopitelná a máte-li projekt v hlavě (jak jinak, když jste do něho investovali desítky či i stovky hodin a neuvěřitelné množství elánu), je vyplněna během půl hodiny.
Přeji vám hodně zdaru a chvilku času ušetřeného na přihlášení alespoň jednoho vašeho projektu. Následná zpětná vazba vám bude milým pohlazením po duši, a to vždy stojí za to!“

Vítěz každé kategorie obdrží „srdce na dlani“ zhotovené železnobrodskými skláři speciálně pro soutěž z českého křišťálu + finanční odměnu pro své město ve výši 20 000 Kč. Z vítězů jednotlivých kategorií je vždy vybrán celkový vítěz – Komunální politik roku.

Projekty, s nimiž se vítězové kategorií prosadili v soutěži, podrobně představujeme následně v Moderní obci – ale představujeme i všechny ostatní projekty, jejichž prostřednictvím do soutěže její účastníci vstoupili.

Na vyhlášení výsledků soutěže 31. 10. v Poslanecké sněmovně  budou pozváni vítězové všech soutěžních kategorií i všichni další účastníci soutěže.Videozáznam z loňského předávání cen na Ministerstvu pro místní rozvoj moderovaného Jolanou Voldánovou v soutěži Komunální politik roku najdete na: http://moderniobec.cz/video/komunalni-politik-roku-2016/

Vzkazy dalších úspěšných účastníků minulých ročníků soutěže Komunální politik roku všem, kdo se významně zasadili o zajímavé a pro obyvatele obcí a měst užitečné projekty a mohli by se s nimi soutěže účastnit, čtěte také na facebookovém profilu Moderní obce: https://www.facebook.com/pg/ModerniObec/posts/?ref=page_internal
/rš/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *